piątek, 15 września 2023 08:44

Fatalny wypadek na DK75. 9 osób poszkodowanych. W locie dwa helikoptery LPR

Autor Katarzyna Jamróz
Fatalny wypadek na DK75. 9 osób poszkodowanych. W locie dwa helikoptery LPR

W piątek (15 września) na drodze krajowej nr 75 doszło do zderzenia vana z samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowanych zostało 9 osób.

Do zdarzenia doszło w piątek (15 września) około godziny 10:00 na wysokości miejscowości Będzieszyna (powiat brzeski, gmina Czchów). Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że poszkodowanych zostało 9 osób.

Na miejscu zdarzenia obecnych jest sześć zastępów straży pożarnej (PSP Brzesko, OSP Czchów, OSP KSRG Tymowa oraz OSP Jurków) oraz sześć Zespołów Ratownictwa Medycznego. W locie są również dwa helikoptery LPR.

[AKTUALIZACJA]

W zdarzeniu poszkodowanych zostało 11 osób, w tym dwoje dzieci. Jednym z aut podróżowali obywatele Turcji. Na chwilę obecną DK75 w miejscowości Będzieszyna jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy przez DW980 i DW975. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin.

Jak informuje Małopolska Policja, z miejsca zdarzenia, prawdopodobnie w skutek szoku, oddalił się jeden z podróżujących samochodem marki Dacia. Mężczyzna ten odniósł w wypadku obrażenia i może potrzebować pomocy medycznej. Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości i miejsca pobytu rannego mężczyzny, proszone są o kontakt z nr 112 lub Komendą Powiatową Policji w Brzesku nr tel. 47 83 21 222.

Fot./Źródło: Brzesko112-Brzeski Portal Ratowniczy

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka