poniedziałek, 10 lutego 2020 09:29

Ferie w Gminie Proszowice

Autor Manuel Langer
Ferie w Gminie Proszowice

Mimo iż w tym roku zimowa aura nie cieszy nas swoim charakterem, dzieci z Gminy Proszowice nie próżnowały — podczas ferii miały zapewnionych wiele atrakcji.

W Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach od 27 do 31 stycznia zorganizowany został cykl bezpłatnych zajęć feryjnych. Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach plastycznych, tanecznych, przyrodniczych i sportowych. Dużo radości przyniosły również piosenki karaoke i disco party, a także nauka Ju –Jitsu prowadzona przez SOKE Mariusza Błaszkiewicza.

Udostępnione na Proszowickim Rynku lodowisko, cieszyło się dużym zainteresowaniem, nie tylko podczas ferii. Odwiedzali je najmłodsi mieszkańcy gminy, a także dorośli. Dla wielu z nich pobliska ślizgawka była okazją do nauki jazdy na łyżwach i dobrą zabawą.

Mieszkańcy Gminy z lodowiska będą mogli korzystać jeszcze do końca lutego w godzinach od 10:00 do 20:00.

Atrakcje dla dzieci spędzających ferie zostały zorganizowane nie tylko w mieście, ale także poza nim. Koło Gospodyń Wiejskich z Klimontowa przy wsparciu Zarządu Województwa Małopolskiego, Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice oraz Giełdy Rolnej EK-ROL sp. z o.o w Proszowicach zorganizowało program „Aktywne ferie na wsi” trwający od 4 do 9 lutego.

Głównym celem realizacji zadania było ukazanie młodzieży alternatywnego spędzania wolnego czasu i potrzeby integracji z rówieśnikami. Program obejmuje szereg aktywności fizycznych, gry i zabawy, warsztaty kulinarne, z rękodzieła, wyjazd do kina i na kręgle, turniej sportowy oraz dyskotekę. W czasie zajęć prowadzone były warsztaty:

   z udziałem Kapitana PSP Przemysława Kopcia i druha OSP Klimontów Piotra Skrzeli, którzy omówili swoją pracę, zaprezentowali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, przeprowadzili ćwiczenia praktyczne RKO na fantomie, a także pokazali uczestnikom wyposażenie pojazdu gaśniczego jednostki OSP Klimontów.

   „Bezpieczni w sieci” z udziałem st. asp. Elżbiety Kowal oraz Dzielnicowego st. asp. Sławomira Zaręby z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach, poinformowali młodzież o zagrożeniach wynikających ze stosowania substancji psychoaktywnych, o problemie uzależnień od alkoholu wśród nieletnich, a także o zagrożeniach czyhających w sieci.

Mamy nadzieję, że ten wolny, choć mało zimowy czas, był dla naszych najmłodszych chwilą udanego, a zarazem radosnego odpoczynku, by od poniedziałku wrócić z zapałem do szkolnych obowiązków.

Info/foto: UGiMP, Joanna Łękas

Proszowice - najnowsze informacje