piątek, 27 sierpnia 2021 20:20

Festiwal Piękna na stałe zapisze się w kalendarzu najważniejszych wydarzeń w Małopolsce?

Autor Aleksandra Tokarz
Festiwal Piękna na stałe zapisze się w kalendarzu najważniejszych wydarzeń w Małopolsce?

Powróćmy na moment do tego, co piękne. I to dosłownie. W Amfiteatrze sądeckiego Parku Strzeleckiego spotkało się 116 uczestników Festiwalu Piękna, a wśród nich Miss Polski i najpiękniejsza kobieta i najprzystojniejszy mężczyzna na świecie. Sam Festiwal Piękna 2021 jest już historią. Czy jednak to wydarzenie na stałe zapisze się w kalendarzu najważniejszych wydarzeń w Małopolsce?

Festiwal Piękna przez trzy dni, od 20 do 22 sierpnia, był transmitowany na żywo do aż 100 krajów na świecie. Sygnał pobierały także telewizje z 40 innych krajów z różnych zakątków świata. W Polsce transmisją na żywo zajęła się telewizja Polsat.

Weekendowe wydarzenie w Nowym Sączu to także zysk dla lokalnych przedsiębiorców. Organizator wydarzenia zakupił na czas wydarzenia usługi promocyjne, hotelarskie, gastronomiczne za ok. 2 miliony złotych. Szacuje się, że za same noclegi uczestników Festiwalu Piękna w kasie nowosądeckich hotelarzy zostało ok. 700 tys. złotych. Do tego doliczyć trzeba chociażby zysk, a to także ok. 2 mln, z pobytu publiczności, która na ten czas przyjechała do Małopolski i Miasta Królów z Polski i wszystkich kontynentów.

Festiwal Piękna organizowany przez spółkę Nowa Scena to niepowtarzalna okazja do promocji miasta i całego regionu. Podczas transmisji live eksponowane były najpiękniejsze miejsca Małopolski i produkty regionalne, których smakowali uczestnicy Festiwalu Piękna. Nowy Sącz i Małopolska przez trzy dni były światową stolicą piękna.

Na scenie amfiteatru zaprezentowały się także gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady, m.in.: Viki Gabor, Kayah, Mateusz Ziółko, Kasia Moś, Rodrigo Massa, czy Nick Sinckler. Był także czas na pokaz polskich i zagranicznych projektantów mody, jak chociażby pokaz w sukniach ślubnych autorstwa Violi Piekut. Choreografią uczestników zajął się tancerz Tomasz Barański.

Sierpniowe wydarzenie było także świetną okazją do promocji różnych firm sadeckich.

- Bardzo się cieszę, że dzięki naszym staraniom Festiwal Piękna powrócił na Sądecczyznę, do Małopolski. Współpraca z prezesem spółki Nowa Scena Gerhardem Parzutką von Lipińskim układała się wzorowo. Bardzo dziękuję za profesjonalne zorganizowanie tego wydarzenia i dotrzymanie wszystkich zapisów umowy. Festiwal Piękna to niepowtarzalna okazja do promocji naszego regionu na całym świecie. Cieszę się także, że mieszkańcy regionu chętnie uczestniczyli w wydarzeniu i aktywnie kibicowali swoim faworytom w konkretnych konkurencjach. Zwykliśmy mówić: dobro jest w Małopolsce – nie ma co do tego wątpliwości. Dziś, po trzech dniach tego międzynarodowego wydarzenia bez zastanowienia trzeba dodać, że także PIĘKNO JEST W MAŁOPOLSCE. Przekonali się o tym widzowie, telewidzowie i nade wszystko – uczestnicy, którzy podczas rozmów deklarowali, że z wielką przyjemnością wrócą do Małopolski - mówi marszałek Witold Kozłowski.

- Festiwal Piękna to nie tylko prezentacja pięknych kobiet i mężczyzn. To także spotkanie z różnymi kulturami, wymiana poglądów oraz doświadczenie międzynarodowych tradycji i zwyczajów. Można był usłyszeć i zobaczyć, że między uczestnikami nawiązała się więź, którą było widać – mimo trwającej rywalizacji o ten najważniejszy. Jestem przekonany o tym, że wszyscy bawili się znakomicie, a wydarzenie to na stałe zapisze się w kalendarzu najważniejszych imprez w Małopolsce - mówi Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Trzydniowe wydarzenie odbyło się w nowym amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu.

- Już w maju oddaliśmy do użytku mieszkańców i turystów zrewitalizowany teren wokół Parku Strzeleckiego i robiący ogromne wrażenie amfiteatr. Obiekt posiada ok. 3 tysięcy miejsc, nakryty jest specjalną membraną, dzięki czemu Festiwal Piękna mógł się odbyć niezależnie od warunków atmosferycznych. Koszt rewitalizacji Parku Strzeleckiego to 53 mln zł, z czego 27,5 mln zł stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 - dodaje marszałek Witold Kozłowski.

Przypomnijmy: Miss Polski została Agata Wdowiak z Łodzi, Miss Supranational – reprezentantka Namibii Chanique Rabe, a tytuł Mistera Supranataional otrzymał Peruwiańczyk Varo Vargas.

inf./fot. UMWM

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka