wtorek, 25 czerwca 2019 12:56

Festyn z charytatywną zbiórką dla Marzeny. Jak hojni byli mieszkańcy Nagawczyny?

Autor Marzena Gitler
Festyn z charytatywną zbiórką dla Marzeny. Jak hojni byli mieszkańcy Nagawczyny?

Na obiektach sportowych PSP w Nagawczynie odbył się Jubileuszowy XX Festyn "Z Dziećmi Dla Dzieci" połączony z akcją charytatywną na rzecz Pani Marzeny - mieszkanki sołectwa.

W organizację przedsięwzięcia włączyli się: Sołtys i Radna Gminy Dębica Agata Wiater ,Rada Sołecka, OSP Nagawczyna, Koło Gospodyń Wiejskich w Nagawczynie, Klub Seniora w Nagawczynie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagawczynie, Niepubliczne Przedszkole "Akademia Maluszka", Razem dla Nagawczyny, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Nagawczynie, Parafia Dobrego Pasterza w Nagawczynie, Muzykomania - Zajęcia wokalne i instrumentalne w Nagawczyna, Perełka Nagawczyna, Stowarzyszenie "Nowe Możliwości" pod patronatem, którego przeprowadzona została zbiórka na rehabilitację dla Pani Marzeny.

Dla uczestników Festynu czekało mnóstwo atrakcji: gry i zabawy, animacje z "Animinek", loterie, licytacje, pokazy strażackie, występy podopiecznych "Muzykomanii", trening Gminnej Akademii Piłkarskiej Chemik Nagawczyna, pyszny grill, staropolskie jadło przygotowane przez KGW, dmuchańce oraz charytatywny bieg pt. "Biegniemy po zdrowie dla Marzeny".

Na zakończenie festynu wystąpił "KASPI" artysta pochodzący z Nagawczyny mieszkający w USA, który specjalnie na tę okazję, wystąpił z jedynym w Polsce koncertem.

Dzięki hojności mieszkańców Nagawczyny 9 czerwca udało się zebrać kwotę 13 108,40 zł, 20 koron i 20 kun.

Inf. i foto: UG Dębica

Dębica - najnowsze informacje

Rozrywka