piątek, 31 maja 2019 08:18

Tarnów: Zjazd z wulkanu, łapanie stopa na jacht, pływanie z rekinami - dla nich to bułka z masłem. Młodzi podróżnicy zapraszają na spotkanie

Autor Marzena Gitler
Tarnów: Zjazd z wulkanu, łapanie stopa na jacht, pływanie z rekinami - dla nich to bułka z masłem. Młodzi podróżnicy zapraszają na spotkanie

Adriana Jędrzejczyk, Marcin Korzonek, Piotr Wnuk, Szymon „Stafa” Stawski, Artur Kurek, Tomasz Owsiany, Anna i Krzysztof Kobusowie i Andrzej Budnik to goście, którzy podzielą się swoim podróżniczym życiem z uczestnikami tarnowskiego festiwalu Dalekosiężni 2019. O jakich wyprawach opowiedzą?

Festiwal rozpocznie spotkanie z tarnowianką, Adrianą Jędrzejczyk, która w scenerii rajskich plaż opowie o tym, co takiego kryje w sobie Kostaryka i jaka jest życiowa filozofia jej mieszkańców. Poznamy też chłopaka o imieniu Jose, który od 2 lat mieszka w namiocie na plaży. Skąd się tam wziął i w jaki sposób żyje? Ta historia z pewnością chwyci za serce i skłoni do refleksji.

Ada już w wieku 19 lat opuściła rodzinny Tarnów i wyjechała na studia za granicę. W jej krwi od zawsze płynie przygoda i teraz właśnie mijają trzy lata odkąd rzuciła pracę na kierowniczym stanowisku by podróżować po świecie. Najwięcej czasu spędziła w Ameryce Środkowej, gdzie eksplorowała dzikie dżungle i rajskie plaże, ale również zwiedzała kraje, które (często niesłusznie) nazywane są najniebezpieczniejszymi krajami świata. Ada podróżuje bez pośpiechu i bez planu, a najczęściej prowadzą ją, jak sama mówi, znaki od Wszechświata. Oprócz poznawania ludzi, uwielbia ekstremalne przygody. Na swoim koncie ma m.in. skok ze spadochronem w Dubaju, zjazd z wulkanu w Nikaragui, przepłynięcie Morza Karaibskiego jachtostopem z Kolumbii na Florydę, pływanie z rekinami w Tajlandii, i zjazd tyrolski w Hondurasie 300 metrów nad ziemią.

"Spotkajmy się w Centrum Sztuki Mościce, tuż przed wakacjami, aby inspirować się wzajemnie do aktywnego spędzania urlopu. Słuchając niezwykłych opowieści zaproszonych gości zaplanujmy własne wycieczki, wyprawy i podróże. Poznając ich styl życia, wyzwania i motywacje możemy zaczerpnąć ich rad i wiedzy do podjęcia własnych wakacyjnych, życiowych wyzwań. Festiwal odbędzie się w dniach 15-16 czerwca. Wydarzenie organizowane jest w ramach Święta Małopolski - zachęcają organizatorzy. - Każda podróż jest odkrywaniem nas samych. To klucz do zrozumienia świata, do zauważania i akceptowania innych kultur. Podróż powinna być dla nas czymś więcej niż tylko relaksem, odpoczynkiem i pośpiesznym rajdem po kolejnych atrakcjach turystycznych. To nowe doznania, doświadczenia, miejsca, smaki, zapachy czy znajomości. Każda poznana osoba zostawia w nas jakiś ślad. Człowieka powinna cechować nieustanna ciekawość, głód wiedzy, który wyraża się w stawianiu pytań, dociekaniu wszystkiego, uważnym spojrzeniu na świat i samego siebie. Życie o wiele więcej jest warte przeżyte odważnie. Nie bójmy się błądzić, bo i to jest częścią podróży. Każdy marsz zaczyna się od pierwszego kroku, a niektóre drogi nabierają uroku dopiero wtedy, gdy zdecydujemy się nimi podążyć. Zatem nie bójmy się żyć i zaplanujmy już dziś swoją przygodę. By Was zainspirować stworzyliśmy ten właśnie festiwal „Dalekosiężni” i już dziś zapraszamy do Centrum Sztuki Mościce."

Festiwal Dalekosiężni 2019:

Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

15 czerwca (sobota):

godz. 15.00 - Miedzy dżunglą, a plażą - Adrianna Jarczyk
godz. 16.30 - Kross The Himalaya (Rowerem przez najwyższe przełęcze świata) - Marcin Korzonek
godz. 18.00 - Urzekający Laos - Piotr Wnuk
godz. 19.30 - Starszyzna świata - Szymon „Stafa” Stawski
godz. 21.00 - film „Blue Heart” (44')

16 czerwca (niedziela):

godz. 15.00 - Adventure Racing, sposób na realizację marzeń, nie tylko sportowych - Artur Kurek
godz. 16.30 - Do wnętrza Gujany Francuskiej - Tomasz Owsiany
godz. 18.00 - Namibia. Przez pustynie i busz - Anna i Krzysztof Kobusowie
godz. 19.30 - Robię to, co kocham. Ty też możesz! - Andrzej Budnik
godz. 21.00 - film „In the Starlight” (53')

Wystawy:

1. Starszyzna świata – wystawa fotografii Szymona Stawskiego
2. Historie – wystawa fotografii Pawła Zgrzebnickiego

Szczegółowe informacje na temat festiwalu i bilety wstępu dostępne na stronie http://www.csm.tarnow.pl

Fanpage festiwalu na FB: https://www.facebook.com/ZaHoryzontDomu/

inf. i foto: UMWM, CSM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje