czwartek, 4 stycznia 2024 18:27

Finał WOŚP w Wieliczce. Ruszyła e-skarbonka!

Autor Marzena Gitler
Finał WOŚP w Wieliczce. Ruszyła e-skarbonka!

Sztab WOŚP Wielickie Centrum Kultury zaprasza do wsparcia Orkiestry. "Pokażmy solidarność i troskę, wpłacając swoje symboliczne datki do e-skarbonki" - zachęcają organizatorzy wielickiej zbiórki, którzy już uruchomili e-skarbonkę.

W Wieliczce ruszyła zbiórka dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć 32 finał WOŚP odbędzie się dopiero 28 stycznia, już można wpłacać pieniądze do wielickiej e-skarbonki, którą uruchomiło Wielickie Centrum Kultury.  

"Dołączcie do naszego niezwykłego 32. finału! Razem możemy uczynić ten dzień niezapomnianym, pełnym radości i dobrej zabawy, a jednocześnie wesprzeć najważniejszą sprawę - ratowanie życia dzieci i dorosłych! Pokażmy solidarność i troskę, wpłacając swoje symboliczne datki do e-skarbonki WOŚP. https://eskarbonka.wosp.org.pl/gegysyhopo... Każda złotówka jest jak cegiełka, budująca drogę do lepszego zdrowia dla najmłodszych" - apelują wolontariusze w WOK.

Finałowi WOŚP w Wieliczce, jak co roku, będą towarzyszyć atrakcyjne wydarzenia. "W programie czekają na Was niezapomniane koncerty, atrakcje dla dzieci i rodzin, animacje, występy artystyczne, światełko do nieba i szereg innych atrakcji! To doskonała okazja, by spędzić czas razem, integrować się i jednocześnie wspierać szczytny cel - pomaganie tym, którzy najbardziej potrzebują!" - zapewniają organizatorzy. "Zmiana zaczyna się od nas samych! Dołączcie do naszej społeczności w dniu finału WOŚP w Wieliczce i razem stwórzmy cuda dla dzieciaków! Niech serce Wieliczki zabije w rytmie dobra!" - zachęcają.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 PLN. W ubiegłym roku wielicki sztab zebrał aż 203 tys. zł. Czy w 28 stycznia wieliczanie pobiją własny rekord?

  • Zobacz też:
Wieliczka z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Rusza zbiórka
Wielickie Centrum Kultury zaprasza już do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

W tym roku środki zabrane podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafią na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania do:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

32 Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, a mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.

fot. Fb. Wielickie Centrum Kultury

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka