piątek, 10 czerwca 2022 13:27

Florynka: Zapalił się dom jednorodzinny. W budynku były 3 osoby

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Florynka: Zapalił się dom jednorodzinny. W budynku były 3 osoby

9 czerwca o godzinie 19.05 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów Biała oraz OSP Florynka zostały wezwane do pożaru domu jednorodzinnego Florynce.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w murowanym jednorodzinnym budynku mieszkalnym doszło do pożaru pomieszczenia znajdującego się na poddaszu. W budynku znajdowały się trzy osoby, które opuściły go o własnych siłach oraz nie uskarżały się na żadne dolegliwości.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zbudowaniu linii gaśniczej i wejściu ratowników wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizyjną do budynku. Podano drugi prąd wody w natarciu do wnętrza palącego się pomieszczenia przez okno z drabiny nasadkowej. Ustawiono wentylator oddymiający przed wejściem do budynku, a następnie otwarto wszystkie okna w celu jego przewietrzenia. Usunięto spalone elementy wyposażenia na zewnątrz budynku. Dokonano prac rozbiórkowych konstrukcji sufitu oraz ścian celem dogaszenia pomieszczenia. Sprawdzono kamerą termowizyjną mieszkanie pod kątem ukrytych zarzewi ognia. Po ugaszeniu i przewietrzaniu budynku sprawdzono go miernikiem wielogazowym.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad dwie godziny.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje