poniedziałek, 10 stycznia 2022 11:58

Gdów. Nowy żłobek już działa. To nie koniec budowy!

Autor Marzena Gitler
Gdów. Nowy żłobek już działa. To nie koniec budowy!

Od dziś 50 maluchów przekroczyło progi nowego żłobka samorządowego w Gdowie. Inwestycję sfinansowano z dotacji, a w planach jest też utworzenie nowych sal dla przedszkola.

Dziś rano otwarto dla najmłodszych nowy żłobek samorządowy w Gdowie. W placówce zostaną utworzone trzy grupy dzieci, w sumie dla 50 maluchów. Najmłodsze z nich nie mają jeszcze ukończonego pierwszego roku życia, a najstarsze to 2,5-latki.

Pierwszy tydzień to tzw. tydzień adaptacyjny. Opieka nad dziećmi ma być sprawowana od godz. 8:00 do 12:00. W kolejnym tygodniu placówka zacznie już pracę w pełnym wymiarze, czyli będzie otwarta od 6:30 do 16:30.

Budowa żłobka trwała od kwietnia ubiegłego roku. Nowy obiekt powstał w sąsiedztwie istniejącego już Przedszkola Samorządowego w Gdowie na trzech połączonych działkach. Budynek żłobka ma kształt zbliżony do litery L. Jest dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym. Pomieszczenia żłobka usytuowane są na parterze. Na poddaszu jeszcze w tym roku powstaną dodatkowe sale dla przedszkolaków. Budowa obejmowała też zagospodarowanie terenu wokół budynku, gdzie powstał plac zabaw dla dzieci i spory parking.

Wykonawcą inwestycji była firma Bujakowski Sp. z o.o z Krakowa, a pochłonęła ona blisko 4,4 mln zł.

Na realizację inwestycji Gmina Gdów otrzymała dotację z programu „Maluch+” w wysokości 1,9 mln zł, a 5 mln uzyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 2,4 przeznaczone zostało na żłobek, a 2,6 mln zł na dokończenie oddziału przedszkolnego.

Kilka dni temu, tuz przed otwarciem placówkę odwiedzili radni wraz z wójtem Gdowa Zbigniewem Wojasem.

foto: UG Gdów

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje