wtorek, 6 kwietnia 2021 11:35

Gdów. Nowy żłobek jeszcze w tym roku

Autor Marzena Gitler
Gdów. Nowy żłobek jeszcze w tym roku

Obok Przedszkola Samorządowego w Gdowie powstanie nowy budynek. Będą w nim nowy żłobek oraz dodatkowe sale dla przedszkolaków. Gmina wyłoniła już wykonawcę.

Wykonawcą inwestycji, która ma rozpocząć się już w kwietniu, jest firma Bujakowski Sp. z o.o z Krakowa. W ogłoszonym w lutym przetargu udział wzięło 9 zainteresowanych wybudowaniem żłobka firm, a oferty wahały się od 3,7 do 5,5 mln zł. Wybrana firma zgodziła się zrealizować zadanie za niespełna 4,4 mln zł, nie była to więc oferta najtańsza, ale najtańsza, spośród firm, które spełniły wszystkie wymagania i uzyskała największą ilość punktów.

Nowy obiekt powstanie w sąsiedztwie istniejącego już Przedszkola Samorządowego w Gdowie na trzech połączonych działkach. Zaprojektowany budynek będzie obiektem wolnostojącym o kształcie zbliżonym do litery L, niepodpiwniczonym, dwukondygnacyjnym z poddaszem użytkowym. Uporządkowany zostanie też teren wokół nowego żłobka, oraz wybudowany zbiornik retencyjny na wodę deszczową.

W tym roku - jak deklaruje samorząd - budynek ma być gotowy „pod klucz” na parterze, gdzie zlokalizowany będzie żłobek. Termin realizacji to czwarty kwartał tego roku. Natomiast w roku 2022 na poddaszu budynku powstaną sale dla przedszkolaków.

Na realizację inwestycji Gmina Gdów otrzymała dotację z programu „Maluch+” w wysokości 1,9 mln zł. Pozostała kwota pochodzić będzie z dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Gdów w sumie otrzymała 5 mln zł, z czego 2,4 przeznaczone zostanie właśnie na żłobek, a 2,6 mln zł na dokończenie oddziału przedszkolnego.

foto: UG Gdów

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje