40-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego, który groził, że zabije swoją byłą partnerkę trafił na dwa miesiące do tymczasowego aresztu.
Według informacji przekazywanych przez policjantów jeden z mieszkańców powiatu olkuskiego w piątek (9 sierpnia) podszedł do swojej byłej partnerki, gdy ta wysiadała z autobusu. W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął nóż, którym zaczął grozić kobiecie. Byłej partnerce udało się uciec do miejsca zamieszkania, ale napastnik nie odpuścił i ruszył za nią. Gdy dotarł pod budynek, próbował się wedrzeć do mieszkania.
– Kobieta w tym czasie wezwała na pomoc policjantów, którzy szybko zjawili się na miejscu interwencji. 40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila – relacjonują olkuscy mundurowi.
Według informacji przekazanych przez policję mężczyzna dzień wcześniej wszczął awanturę i groził byłej partnerce pozbawieniem życia. Napastnik usłyszał zarzuty, a w niedzielę (11 sierpnia) sąd zdecydował o umieszczeniu go w tymczasowym areszcie.
Inf.: policja








![[25.03.2026] Kapryśna wiosna w Małopolsce. Chłodny poranek i zmienna pogoda w ciągu dnia](https://cdn.glos24.pl/2026/03/-23.03.2026--Przed-nami-liczne-zachmurzenia.-Prognoza-pogody-dla-Ma--opolski_w300.webp)










![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)