wtorek, 3 października 2023 12:23

Gdy sprzedawczyni zobaczyła 26-latkę z dzieckiem w wózku, od razu zadzwoniła po policję

Autor Mirosław Haładyj
Gdy sprzedawczyni zobaczyła 26-latkę z dzieckiem w wózku, od razu zadzwoniła po policję

Miechowscy policjanci zatrzymali sprawczynię kradzieży sklepowej oraz oszustwa. Łupami pary stało się obuwie sportowe znanych marek typu ,,PUMA”, ,,ADIDAS” oraz ,,REEBOK”.

We wtorek (26 września) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miechowie otrzymał zgłoszenie od kierownika sklepu obuwniczego znajdującego się na terenie miasta. Na miejsce został wysłany patrol policji, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z otrzymanych informacji wynikało, iż kierownik sklepu rozpoznała 26-letnią mieszkankę gminy Miechów z dzieckiem znajdującym się w wózku. 26-latka kilka dni temu wspólnie z partnerem dokonała kradzieży 2 par obuwia sportowego na kwotę ponad 400 zł. Ponadto w tym dniu mężczyzna wyszedł ze sklepu z założonymi butami sportowymi marki ,,PUMA”, natomiast swoje klapki pozostawił w pudełku na obuwie. Co więcej 26-latka zamieniła swoje używane buty marki ,,VANS” na nowe, dokonując oszustwa na szkodę sklepu. Następnie 26-letnia kobieta dokonała sprzedaży obuwia swojej szwagierce.

Miechowscy kryminalni zabezpieczyli pudełka po skradzionych butach wraz z zawartością  używanego obuwia. W miejscu zamieszkania pary oraz szwagierki dokonano przeszukania, gdzie ujawniono łupy sprawców.

Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut oszustwa wspólnie i w porozumieniu ze swoim partnerem. 26-latka przyznała się do popełnionych czynów. Ponadto w trakcie przesłuchania mieszkanki gminy Miechów okazało się, że przedmiotowe klapki mężczyzny pochodziły z kradzieży dokonanej kilka miesięcy temu. Kobieta potwierdziła również, że spodnie, które zostały ujawnione w ich wspólnym mieszkaniu w trakcie przeszukania zostały skradzione z pobliskiego sklepu. Konkubentowi  26-latki w najbliższych dniach zostanie przedstawiony zarzut. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń. Według Kodeksu Karnego  za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka