poniedziałek, 19 października 2020 12:47

Gdzie powinny stać kasy parkingowe? Jak działają kasy parkingowe?

Autor Artykuł sponsorowany
Gdzie powinny stać kasy parkingowe? Jak działają kasy parkingowe?

W co powinna być wyposażona nowoczesna kasa parkingowa i jak wybrać odpowiednie urządzenie? Opowiadamy o bezobsługowych systemach parkingowych.

Gdzie zamontować kasę parkingową?

Nowoczesne kasy parkingowe można już zobaczyć w każdym większym mieście, znajdują się przy budynkach urzędów, dworcach, biurowcach czy w centrach handlowych. A jak należy je ustawić? I w co powinna być wyposażona taka kasa parkingowa, aby była łatwa w obsłudze i nie sprawiała problemów parkującym kierowcom?

Kasa parkingowa powinna być przede wszystkim widoczna, należy postawić ją w takim miejscu, aby osoby przyjeżdżające na parking nie miały problemu z jej znalezieniem. Powinna być również zaprojektowana z myślą o różnych użytkownikach, również osobach niepełnosprawnych. Nowoczesne kasy biletowe spełniają standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku. Powinny być również trwałe, solidne i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Jak działają kasy parkingowe?

Kasy parkingowe oraz ich działanie omawia www.mera-systemy.pl, te urządzenia powinny być proste w obsłudze, intuicyjne, tak, aby nikt nie miał problemu z ich obsługą. Nowoczesne kasy biletowe zwykle posiadają wbudowaną drukarkę i czytnik kodów QR, który jest przypisany do konkretnego numeru rejestracyjnego. Na podstawie kodu urządzenie określa, jak długo dany pojazd stał na parkingu oraz nalicza odpowiednią do tego opłatę. Ważne, aby w takich urządzeniach można było płacić nie tylko gotówką, ale również kartą. Tym bardziej że większość osób dokonuje dziś wyłącznie płatności zbliżeniowych.

Kasy biletowe na parkingach – co powinny posiadać?

A w co jeszcze powinny być wyposażone takie urządzenia? Na co zwrócić uwagę, wybierając bezobsługowy system parkingowy? Na wielkość i przejrzystość ekranu, który będzie umożliwiał wyświetlanie informacji oraz reklam, pojemność kaset końcowych, możliwość zdalnej obsługi urządzenia oraz raportowania poprzez centralny system. Przed wyborem odpowiedniego urządzenia warto również sprawdzić w internecie opinie na jego temat. Ważne, aby było ono jak najmniej awaryjne, w przeciwnym razie będziemy musieli stale dopłacać do takiego systemu zarządzania parkingiem. Wybierając kasę parkingową, warto zwrócić uwagę na oferty renomowanych producentów.

Ponadto takie urządzenia i oprogramowania do zarządzania parkingiem powinny być dostosowane do charakteru terenu, przy którym się znajdują. W zależności czy jest to parking pracowniczy, strzeżony, komercyjny powinna znaleźć się na nim odpowiednia liczba kas biletowych, szlabanów, terminali wjazdowych i innych urządzeń do zarządzania parkingiem.

Bezobsługowy system jest dużym ułatwieniem dla właścicieli parkingów, nie generuje dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem osoby, która pobierałaby opłaty za miejsca postojowe. Ponadto znacznie przyspiesza pracę na tym terenie oraz ułatwia zarządzanie parkingiem.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje