wtorek, 5 września 2023 12:59

Gębala: startuję, bo czas na aktywnego posła

Autor Artykuł sponsorowany
Gębala: startuję, bo czas na aktywnego posła

Wicestarosta chrzanowski Bartłomiej Gębala ogłosił start w wyborach do sejmu. Kandyduje z czwartego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej, jest najwyżej notowanym kandydatem z powiatu.

Gębala swoją decyzję ogłosił w Libiążu, skąd pochodzi i gdzie mieszka. Towarzyszyło mu kilkanaście osób, które już zadeklarowały wsparcie jego kampanii.

- Czas na zmiany, czas na zaangażowanego, aktywnego posła z powiatu  chrzanowskiego. Dlaczego kandyduję? Kieruję się moim hasłem, które towarzyszy mi w mojej działalności samorządowej od lat: czas na młode pokolenie. Uważam, że czas, aby sprawy kraju, sprawy regionu, sprawy naszej małej ojczyzny były realizowane w dużej mierze przez polityków z młodego pokolenia   - mówił podczas briefingu kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Chrzanowski wicestarosta mówił, że w sejmie planuje zabiegać przede wszystkim o lokalne, ważne społecznie sprawy.

- Wiele spraw musi zostać podjętych w Warszawie: budowa obwodnic Trzebini, Chrzanowa, Libiąża, problem rzeźniczej wycinki lasów, problem zapadlisk w Trzebini. Z poziomu samorządu mamy ograniczone możliwości działania. Wszystkie narzędzia, które ma poseł, pozwalają skutecznie o te sprawy się upominać – podkreślał.

Bartłomiej Gębala ma 37, pochodzi z Libiąża, gdzie mieszka z żoną i 4-letnią córką. Jest absolwentem administracji publicznej oraz studiów podyplomowych z zakresu finansów publicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2014 jest radnym powiatowym, z kolei od 2018 roku pełni funkcję wicestarosty chrzanowskiego. W poprzednich wyborach samorządowych zdobył prawie 23% wszystkich głosów oddanych w Libiążu na kandydatów do powiatu. Znany jest również ze swojej aktywności społecznej – od lat działał w organizacjach pozarządowych, a przez 7 lat był Przewodniczącym Kolegium Sędziów Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów.

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka