wtorek, 02 kwiecień 2019 10:17

Młodzi karatecy walczyli o medale

Napisał
Młodzi karatecy walczyli o medale Fot: UM Sucha Beskidzka

23 marca odbył się kolejny „6 Suski Turniej Seido Karate Dzieci i Młodzieży”, a Sucha Beskidzka stała się areną młodych sympatyków i adeptów Seido Karate.

Zawody organizowane są nieprzerwanie od 2014 roku i stały się cyklicznym wydarzeniem, na stałe zapisując się w kalendarzu imprez miejskich. Na starcie turnieju stanęło 122 zawodników w wieku od 10 do 18 lat. Na zawody do Suchej Beskidzkiej przybyli także zawodnicy z Londynu, z Jun Shihan Brandt Leitch oraz Dover z Senpai John Casey. Podczas turnieju zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach Kata i Kumite. W konkurencji Kata, zawodnicy zaprezentowali sekwencje technik, gdzie oceniana była dynamika wykonywanych ruchów i okrzyk zawodnika, a w konkurencji Kumite - czyli walki, zawodnicy prezentowali styl walki. Turniej zakończył się sukcesem zawodników Beskidzkiego Klubu Karate z Suchej Beskidzkiej, którzy łącznie zdobyli 10 medali: 4 złote,2 srebrne,4 brązowe. Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka.

Złote medale zdobyli: Bogdanik Mikołaj, Głuc Dagmara, Michulec Katarzyna, Michulec Magdalena

Srebrne medale zdobyli: Majcherczyk Bartosz, Tempka Wiktoria

Brązowe medale zdobyli: Semik Jakub, Wróbel Michał, Lenart Dominika, Pałka Zuzanna

Info/Fot: UM Sucha Beskidzka

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.