poniedziałek, 6 maja 2024 12:45

Nietypowe zjawisko w Małopolsce! W sieci pojawiło się nagranie [WIDEO]

Autor Katarzyna Jamróz
Nietypowe zjawisko w Małopolsce! W sieci pojawiło się nagranie [WIDEO]

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy Bystrej Podhalańskiej. Do sieci trafiło nagranie z przydomowego monitoringu, na którym widać, jak wir pyłowy, w przeciągu zaledwie kilku sekund wyrządza na podwórku spore zniszczenia. Dramaturgii dodaje fakt, że żywioł próbował porwać znajdującego się w kojcu małego pieska.

Tegoroczna majówka na terenie Małopolski upłynęła pod znakiem wyjątkowo dobrej pogody – było ciepło i słonecznie. Dopiero w niedzielę (5 maja) mieszkańcy regionu otrzymali alerty RCB o możliwych burzach.

ALERT RCB / Fot. Screen wiadomości/Głos24

Żywioł niemal porwał psa

W niedzielę (5 maja) Małopolska Alarmowo opublikowało za pośrednictwem Facebooka nagranie, na którym widać, jak na jednym z podwórek w miejscowości Bystra Podhalańska (powiat suski, gmina Bystra-Sidzina) utworzył się wir pyłowy, który swoim wyglądem przypomina mini-tornado. Do tej groźnej sytuacji doszło tuż po godzinie 12:30. Na filmiku widzimy, jak silny wiatr unosi metalową konstrukcję, otwiera drzwi budynku gospodarczego, a następnie atakuje psa, który w chwili zdarzenia przebywał w kojcu. Wąska, wirująca kolumna, wzniosła w górę tabuny kurzu, a następnie powędrowała dalej.

Bystra Podhalańska powiat Suski 🌪️ Nadesłane przez Czytelnika

Opublikowany przez Małopolska Alarmowo Niedziela, 5 maja 2024

W tej sytuacji bez wątpienia najwięcej strachu najadł się przebywający w kojcu pies. Na szczęście unoszone przez żywioł metalowe elementy jedynie odbiły się o jego klatkę. Psiakowi nic się nie stało.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka