poniedziałek, 1 kwietnia 2024 15:29

Halny wieje w Małopolsce. Są ofiary śmiertelne

Autor Mateusz Łysik
Halny wieje w Małopolsce. Są ofiary śmiertelne

Fala silnych wichur przechodzi przez Małopolskę, powodując tragiczne skutki na Podhalu. W Tatrach porywy wiatru dochodzą do 130 km/h.

Alarmujące wieści napływają z Małopolski, gdzie intensywne wichury spowodowały poważne utrudnienia. Na Podhalu odnotowano ofiary śmiertelne, wskutek halnego, który w górach osiąga porywy do 130 km/h. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyłała alerty, ostrzegając mieszkańców przed niebezpieczeństwem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia przed porywistym wiatrem dla południowej części Małopolski.

W Rabce-Zdroju w parku Jordana drzewo przygniotło 6-letnie dziecko i dwie osoby dorosłe. Jak informuje RMF, na miejsce skierowano trzy śmigłowce LPR, jednak zanim zdążyły dolecieć, przekazano, że te osoby nie żyją.

🛑🛑🛑 Rabka-Zdrój 🛑🛑🛑 Doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia związanego z silnym wiatrem. Jak nas poinformował mł....

Opublikowany przez Małopolska Alarmowo Poniedziałek, 1 kwietnia 2024

Wcześniej, na ulicy Stachonie w Zakopanem, drzewo spadło na jadący samochód. Niestety, pomimo szybkiej akcji służb, nie udało się uratować życia poszkodowanej.

#UWAGA❗ 🛑🛑🛑 Zakopane - Olcza 🛑🛑🛑 #AKTUALIZACJA Niestety pomimo reanimacji nie udało się uratować życia poszkodowanej...

Opublikowany przez Małopolska Alarmowo Poniedziałek, 1 kwietnia 2024

Na Podhalu wiele dróg blokują powalone drzewa. Tatrzański Park Narodowy wstrzymał sprzedaż we wszystkich punktach wejścia do parku i odradza wszelkie wyjścia w Tatry. Droga do Morskiego Oka jest zamknięta, nie kursują dorożki.

#UWAGA❗ 🛑🛑🛑 Zakopane 🛑🛑🛑 Cyhrla - droga zamknięta przez powalone drzewa na jezdni, występują bardzo silne podmuchy...

Opublikowany przez Małopolska Alarmowo Poniedziałek, 1 kwietnia 2024

Silny i porywisty wiatr powala drzewa w wielu miejscach na naszym terenie. Odradzamy dziś wszelkie wyjścia w Tatry!

Opublikowany przez Tatrzański Park Narodowy Poniedziałek, 1 kwietnia 2024

Napływają również sygnały z innych regionów Małopolski. W Suchej Beskidzkiej drzewo spadło na groby. Służby wzywane są również do zerwanych dachów i linii telekomunikacyjnych.

🛑🛑🛑 Sucha Beskidzka 🛑🛑🛑 Powalone drzewo przez silny wiatr na groby. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Na...

Opublikowany przez Małopolska Alarmowo Poniedziałek, 1 kwietnia 2024

W Juszczynie (Powiat Suski) drzewo zerwało trakcję kolejową. Ruch pociągów między Makowem Podhalańskim a Jordanowem jest wstrzymany.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka