czwartek, 17 styczeń 2019 12:12

Bukowina Tatrzańska: dwóch kierowców zatrzymało nietrzeźwego 44-latka

Napisała

Pijany 44-latek w Bukowinie Tatrzańskiej nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Nie doszło do wypadku tylko dzięki dwóm kierowcom, którzy odebrali nietrzeźwemu mężczyźnie kluczyki od samochodu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, wczoraj o 5:00 nad ranem, otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy Forda, który został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego. W rejon Bukowiny Tatrzańskiej natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zakopiańskiej komendy.

44-latek miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność kierowcy pługopiaskarki jadącego za Fordem z powiatu limanowskiego.

Podejrzewając, że kierowca może być pijany, wraz z drugim kierowcą piaskarki postanowili zajechać mu drogę. Natychmiast zabrali mężczyźnie kluczyki i powiadomili Policję.

Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 44-latka. Minioną noc mieszkaniec gminy Łukowica spędził w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

 

 

 

Źródło: KPP Zakopane

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.