wtorek, 23 kwietnia 2024 10:42

Nie żyje założyciel blaszanego imperium. "Osiągnął sukces, a przy tym pozostał sobą"

Autor Katarzyna Jamróz
Nie żyje założyciel blaszanego imperium. "Osiągnął sukces, a przy tym pozostał sobą"

Smutne informacje dotarły do nas z Podhala. Nie żyje założyciel Blachotrapezu – jednego z największych producentów pokryć dachowych w Europie. O śmierci mężczyzny poinformowała rodzina. Jan Luberda miał 79 lat.

W poniedziałek (22 kwietnia) na oficjalnym profilu Blachotrapezu na Facebooku pojawiła się smutna informacja o śmierci założyciela firmy. – Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Jan Luberda, założyciel Blachotrapez, jedna z najważniejszych osób w historii naszej firmy. Jego śmierć jest dla nas ogromną stratą. Trudno wyobrazić sobie ból, który czujemy. Jego odejście jest ogromnym ciosem dla całej naszej społeczności – czytamy w opublikowanym poście. Jak zaznaczono, w najbliższym czasie zostaną podane informacje dotyczące pochówku.

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Jan Luberda, założyciel Blachotrapez, jedna z...

Opublikowany przez Blachotrapez Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Jan Luberda budowę swojego imperium rozpoczął w 1969 roku. Przedsiębiorstwo obecnie jest jednym z największych producentów pokryć dachowych w Europie. Blachotrapez posiada czternaście nowoczesnych zakładów produkcyjnych w m.in. Rabce-Zdrój, Bochni, Sękocinie Nowym, Myślenicach oraz na terenie Rumunii. Firma zatrudnia 1200 pracowników. – Legenda... Wyrazy współczucia! Zapamiętam Pana Jana jako normalnego, zwykłego człowieka, który osiągnął gigantyczny sukces a przy tym pozostał sobą! Cześć jego pamięci – skomentował pod postem jeden z internautów.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka