wtorek, 16 kwietnia 2024 14:44

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Nie żyje młoda kobieta

Autor Katarzyna Jamróz
Śmiertelny wypadek w Tatrach. Nie żyje młoda kobieta

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (13 kwietnia) w Tatrach Wysokich. Podczas schodzenia ze Szpiglasowej Przełęczy jedna z turystek spadła z dużej wysokości. Mimo wysiłku lekarzy, jej życia nie udało się uratować.

Do tragedii doszło podczas schodzenia sześcioosobowej grupy turystów ze Szpiglasowej Przełęczy. – Jedna z turystek na stromych śniegach upadła z wysokości i w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Nowym Targu – przekazał TOPR za pośrednictwem Facebooka.

Ładna pogoda sprawiła, że podczas ostatniego weekendu Tatry odwiedziło wielu turystów. W dolinach panowały prawdziwie...

Opublikowany przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR Niedziela, 14 kwietnia 2024

Ewakuacji śmigłowcem wymagali również towarzysze poszkodowanej. Mimo szybkiego transportu kobiety do szpitala, lekarzom nie udało się uratować jej życia. Zmarła to mieszkanka województwa śląskiego.

Udzielili pomocy 21 osobom

Jak informuje Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe nie był to jedyny przypadek poślizgnięcia się. – Do podobnego zdarzenia doszło podczas schodzenia grupy turystów z Przełęczy Krzyżne w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich. Tutaj turyści mieli więcej szczęścia i bez obrażeń śmigłowcem przetransportowano ich do Schroniska w Stawach. Śmigłowcem ewakuowano również turystę z urazem kończyny dolnej z Progu Zmarzłego Stawu. Pomagano również turystom na Iwaniackiej Przełęczy, Grzesiu oraz w Murowańcu – relacjonuje TOPR.

W trakcie ostatniego weekendu ratownicy udzielili pomocy łącznie 21 osobom.

Zwrot w pogodzie

Podczas weekendu Tatry odwiedziło wielu turystów. – W dolinach panowały prawdziwie wiosenne warunki, natomiast wyżej mamy jeszcze pełnię zimy. Wybierając się w wyższe partie Tatr należy pamiętać o zimowym wyposażeniu oraz posiadać doświadczenie w poruszaniu się w skalno śnieżnym trenie – apelują ratownicy.

W Tatrach, w nadchodzącym tygodniu, nastąpi zmiana pogody. Prognozowane są ujemne temperatury połączone z opadami śniegu.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka