piątek, 22 marzec 2019 16:06

Dzieciaki z Gminy Zabierzów zaprogramowały się na wygraną

Napisała

Był konkurs, są laureaci, czas na nagrody. Trzecioklasiści z Nielepic i Brzoskwini to jedni z pierwszych laureatów konkursu „Nowy rok z programowaniem”, organizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK-PIB, którzy odbiorą swoją nagrodę.w sobotę 23 marca br. o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej w Nielepicach (Plac Floriana 1).

Jaką nagrodę? Czterogodzinne profesjonalne warsztaty programowania.

Jury nie miało łatwego zadania. Nadeszło niemal 200 zgłoszeń. Dzieci z Nielepic i Brzoskiwini to jedyna grupa z Małopolski, której udało się zdobyć nagrodę.
Pozostali laureaci to:
- trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 86 w Warszawie (woj. mazowieckie),
- czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. por. Jana Penconka w Gowinie (woj. pomorskie)
oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu (woj. śląskie),
- pierwszaki z Zespołu Szkół w Niechlowie (woj. dolnośląskie).

Dlaczego jury dało się przekonać? Bo trudno odmówić takim argumentom:
- Uczymy się w wiejskich szkołach: w Nielepicach i Brzoskiwni. Kiedy Pani Ela pokazała nam, że można programować bez użycia komputerów bardzo nam się to spodobało. Programowanie nie jest nudne, nie uzależnia nas od urządzeń, już trochę coś wiemy, ale za mało. Chcielibyśmy, by i tutaj do małej wioski "zajrzało" Ministerstwo Cyfryzacji i pokazało nam świat kodów. Udało nam się zaprogramować rodziców i dziadków. Teraz czas, by poznać inne metody:-) zabawy z kodami.
Przyjedźcie do nas, my Wam pokażemy, jak Was zaprogramować, a Wy nam, jak zrobić grę? I pokażemy Wam piękną naszą wieś.
Jesteśmy fajną grupą, chcemy się uczyć. Do w małych wsi nikt nie przyjeżdża, by robić imprezy z robotami, wszystko w Krakowie. Czasami jeździmy z rodzicami, ale byłoby super, gdybyście z Warszawy przyjechali do nas i nas pouczyli. Nie dajcie się długo prosić... Możemy napisać 1800 znaków, ale przecież jeśli dostaniecie z całej Polski tyle znaków, to głowy Was rozbolą, a o zdrowie trzeba dbać... Dlatego nie będziemy dłużej kodować do Was wiadomości. Bądźcie zdrowi i przyjeżdżajcie, nie dajcie się długo prosić,
Dzieciaki z Nielepic i Brzoskwini -.

Info: mc.gov.pl

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.