czwartek, 25 kwietnia 2024 07:03

Wypadek ciężarówki na obwodnicy Krakowa. Droga ma być zamknięta w obu kierunkach

Autor Katarzyna Domagała
Wypadek ciężarówki na obwodnicy Krakowa. Droga ma być zamknięta w obu kierunkach

Dzisiaj wczesnym rankiem na obwodnicy Krakowa samochód ciężarowy wjechał w barierki oddzielające jezdnie. Wypadek spowodował bardzo duże utrudnienia w ruchu. Droga ma być zamknięta w obu kierunkach.

[AKTUALIZACJA]

Według oficjalnej relacji policji do zdarzenia doszło z powodu wystrzału opony. 39-letni mężczyzna kierujący zespołem pojazdów z powodu wystrzału utracił panowanie nad samochodem, a następnie uderzył w znak i barierę energochłonną z lewej strony jezdni. W efekcie elementy infrastruktury drogowej przemieściły się na jezdnie w kierunku Rzeszowa. Następnie doszło do kolejnego zdarzenia - na leżące na jezdni przedmioty najechał kierowca ciężarówki. 39-letni kierujący zespołem pojazdów odniósł obrażenia kończyny dolnej i został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali.

Do zdarzenia doszło wcześnie rano pomiędzy węzłami Kraków Południe i Kraków Łagiewniki, na drodze w stronę Rzeszowa. Ciężarówka wjechała w bariery oddzielające jezdnie. Towar, który przewoził samochód wysypał się na jezdnię. Były to setki napojów w plastikowych butelkach.

Pojazd uszkodził bariery, bramownicę oraz latarnię. Bramownica przewróciła się na pasy ruchu. Zablokowane są lewe pasy jezdni w kierunku Rzeszowa oraz Katowic. Ruch odbywa się dwoma pasami jezdni w każdym kierunku – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wcześniej jezdnia w stronę Rzeszowa była zablokowana. Obecnie występują duże utrudnienia w ruchu.

Fot.: Patrol998-Małopolska (Facebook) / Autoobsluga Marcin Poznański

GDDKiA zaleca objazd:

  • w kierunku na Rzeszów: zjazd na węźle Kraków Bielany / Tyniec / Skawina i powrót na węźle Łagiewnickim na A4.
  • w kierunku na Katowice: zjazd na węźle Wielickim i powrót na A4 na węźle Kraków Południe / Skawina / Tyniec.

#aktualne 🔴Autostrada A4🔴 Węzeł Łagiewnicki doszło do wypadku ciągnika siodłowego z naczepą, są osoby poszkodowane. Na...

Opublikowany przez Patrol998-Małopolska Środa, 24 kwietnia 2024

Fot.: Patrol998-Małopolska (Facebook) / Autoobsluga Marcin Poznański

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka