środa, 31 lipiec 2019 11:15

Sport na wyciągnięcie ręki – fototapety dla kibiców i nie tylko

Napisał

Niewiele rzeczy wzbudza tak wielkie emocje jak sport. Podczas ważnych rozgrywek, zawodów oraz igrzysk kibice najróżniejszych dyscyplin gromadzą się na trybunach i przed telewizorami, aby przeżywać każdą sekundę zmagań ich ulubionych zawodników oraz drużyn. Sport to jednak także coś więcej – to niezwykle efektowne (a niekiedy wręcz spektakularne!) widowisko. Tematyka ta w naturalny sposób sprawdza się więc w świecie aranżacji. Zastanawia Was w jaki sposób może uatrakcyjnić mieszkanie lub dom nawiązująca do którejś z popularnych dyscyplin fototapeta? Sport i dekoracje idą ze sobą w parze. Zaraz postaramy się Was o tym przekonać! Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Pokój kibica i fototapety sportowe – piłka nożna to więcej niż hobby!

Pośród wszystkich dyscyplin sportowych, żadna nie cieszy się na świecie tak olbrzymią popularnością jak piłka nożna. Dla wielu osób to najważniejsze hobby, a czasem nawet prawdziwa pasja. W pokoju kibica drużyn z Ligii Mistrzów nie może więc zabraknąć dekoracji, które nawiązywać będą do piłki nożnej. Fototapeta jest przykładem ściennej ozdoby, która błyskawicznie nada sportowego charakteru całemu pomieszczeniu. W zależności od tego, jak wyrazisty ma być finalny efekt, możemy sięgnąć po różnego rodzaju wzory. Szukając dekoracji, która ma jedynie subtelnie zaakcentować sportową estetykę, warto rozważyć ozdoby nieco bardziej uniwersalne. Mogą to przykładowo być fototapety przedstawiające stadion, murawę, czy nawet samą piłkę. Jeżeli jednak zależy nam na  efektownym, zapadającym w pamięć wystroju, to doskonałym wyborem będą dynamiczne wzory z piłkarzami ukazanymi w trakcie gry. Tego typu fototapety znakomicie pasują do kawalerek oraz mieszkań oddanych kibiców.

Kolorowa fototapeta: sportowe graffiti

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/sport/

Dynamiczne akcje prosto z murawy to jednak nie jedyne efektowne fototapety o tematyce sportowej. Niemal w każdej dyscyplinie podziwiać możemy robiące niesamowite wrażenia zagrywki czy emocjonujące momenty. Niezależnie więc, którego sportu jesteśmy kibicami, mamy możliwość ożywienia naszego mieszkania za pomocą odpowiedniej fototapety. Kolarstwo, koszykówka, siatkówka – dostępnych możliwości jest bardzo wiele! Co jednak w przypadku, gdy chcielibyśmy wprowadzić do danego wnętrza nieco sportowej atmosfery, ale bez odwoływania się do konkretnych dyscyplin? Oczywiście i na to jest sposób. Każdemu wnętrzu kolorów oraz energii dodać może fototapeta przedstawiająca sportowe graffiti. Wzory w tym stylu wyróżniają się zwykle mocnymi, kontrastowymi kolorami oraz wyrazistą estetyką. Świetnie sprawdzą się więc w mieszkaniach nowoczesnych i minimalistycznych, a także urządzonych industrialnie (na przykład w stylu loft).

Gustowna fototapeta – sport w eleganckim wydaniu

 

https://myloview.pl/fototapety/

Elegancko urządzone mieszkania i dekoracje o tematyce sportowej nie łączą się – z takiego stanowiska wychodzi bardzo wiele osób planujących zakup ozdób. Założenie to jest jednak całkowicie błędne! Również w gustownych, stonowanych aranżacjach znajdzie się bowiem miejsce dla dekoracji inspirowanych sportem. Musimy jednak starannie wybrać odpowiednie wzory, które będą spójne z ogólnym zamysłem. Jak więc można połączyć taką tematykę z elegancją? Przede wszystkim ważna jest w takim przypadku konkretna dyscyplina, którą zdecydujemy się przenieść na naszą dekorację. Idealnym wyborem do klasycznego, wyposażonego w drewniane meble salonu będzie na przykład fototapeta przedstawiają stół bilardowy. Tego typu wzór nada całemu wnętrzu oryginalnej atmosfery, równocześnie spójnie komponując się z otoczeniem. W gustownym salonie pełnym pamiątek możemy dla odmiany wykorzystać dekorację ukazującą jeden z elitarnych, a zarazem mniej typowych sportów – szachy.

Dlaczego warto w kuchni umieścić fototapety sportowe?

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia, samopoczucia oraz prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Aby jednak pamiętać o regularnych treningach, często potrzebujemy  dodatkowej motywacji... która może przybrać formę dekoracji! Fototapety sportowe są aktualnie ozdobą często wybieraną do kuchni – miejsca, gdzie przyrządzamy i spożywamy posiłki (które w oczywisty sposób również mają kluczowy wpływ na nasze zdrowie).  Wzory przedstawiające sprzęt do fitnessu (albo ćwiczące osoby) sprawią, że kuchnia nabierze dodatkowych kolorów, stanie się mniej monotonna, a równocześnie każdego dnia przypominać nam będzie o korzyściach płynących z aktywnego trybu życia! Warto jednak zauważyć, iż takie fototapety sprawdzą się również i w innych wnętrzach. Motywacyjne, sportowe dekoracje warto umieścić w pobliżu miejsca przeznaczonego do ćwiczeń – niezależnie od tego, w którym pomieszczeniu się ono znajduje.

Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.