środa, 21 października 2020 12:27

Gmina Skawina: Zły stan mostu w Radziszowie. Grozi mu zamknięcie?

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Skawina: Zły stan mostu w Radziszowie. Grozi mu zamknięcie?

Most łączący ulicę Jana Pawła II oraz ul. Brzegi w Radziszowie wymaga naprawy. W trakcie prowadzonych prac związanych z budową ciągów pieszo-rowerowych odkryto, że jego stan techniczny znajduje się na poziomie przedawaryjnym i bez interwencji może grozić zamknięciem obiektu.

W ramach budowy ciągów pieszo-rowerowych w Radziszowie prowadzone były prace na moście łączącym ul. Jana Pawła II z ul. Brzegi. Ich zakres obejmował jedynie wymianę nawierzchni. Po jej zerwaniu okazało się, że stan obiektu jest znacznie gorszy, niż wynikało to z posiadanej dokumentacji oraz wykonywanych okresowo przeglądów. Została więc zlecona szczegółowa analiza stanu technicznego, która wykazała, że most od lat podlega systematycznej degradacji, której nie można było ustalić wcześniej (bez odkrycia płyty ustroju nośnego).

-Brak reakcji i nie wykonanie kompleksowego remontu może w niedalekiej przyszłości spowodować bardzo poważne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a przede wszystkim doprowadzić do konieczności zamknięcia mostu. Według wydanych zaleceń, prace naprawcze powinny zostać wykonane najpóźniej w czerwcu 2021 roku - informuje Urząd Miasta i Gminy w Skawinie.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zlecono naprawę mostu. Choć prace związane z budową CPR-ów zostały już niemal w całości ukończone, to aby ciągi pieszo-rowerowe spełniały swoją rolę, wymagane są zmiany w organizacji ruchu także na moście w Radziszowie. Zostaną one wprowadzone dopiero wtedy, gdy przejazd będzie w pełni bezpieczny, a niezbędne prace naprawcze dobiegną końca. W związku z tym termin oddania do użytku ciągów pieszo-rowerowych w Radziszowie zostanie przesunięty do maja 2021 roku.

W tym czasie ma zostać opracowany szczegółowy projekt naprawy mostu oraz przeprowadzone zostaną wszystkie niezbędne prace remontowe. W związku z jego naprawą na przełomie I i II kwartału 2021 roku mogą mieć miejsce przejściowe utrudnienia w tym rejonie Radziszowa.

fot. ilustracyjne

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje