piątek, 27 maja 2022 09:40

Gorlice. Prawie kilometr dróg z nową nawierzchnią

Autor Patryk Trzaska
Gorlice. Prawie kilometr dróg z nową nawierzchnią

Zakończyły się prace modernizacyjne prawie kilometrowym odcinku drogi. Dzięki temu ulice Zamkowa i Leśna mają nową nawierzchnię. Mieszkańcy mogą się już cieszyć bardziej komfortową podróżą do swoich ulubionych miejsc.

Zamkowa i Leśna to ulice mieszczące się na obrzeżach miasta. Jak podkreślają lokalne władze, modernizacja tych tras to wyjście na przeciw potrzeb ludzi mieszkających w większej odległości od centrum. Odnowiona nawierzchnia znajduję się na 550 metrowym odcinku ulicy Zamkowej oraz 368 metrowej części ulicy Leśnej. Łącznie jest to prawie kilometr nowej drogi, która ma zwiększyć komfort poruszania się samochodem, przez okolicznych mieszkańców i nie tylko.

Jak czytamy w komunikacie podanym przez Urząd Miasta Gorlice, w przypadku ulicy Zamkowej wyremontowany został odcinek, którym zarządza Miasto Gorlice. Pozostała część ul. Zamkowej to droga powiatowa. Prace, które zostały wykonane to m.in. frezowanie nawierzchni bitumicznej, wykonanie warstwy wyrównawczej – (wiążącej) z masy mineralno-asfaltowej, wykonanie warstwy ścieralnej z masy mineralno-asfaltowej, regulacja wysokościowa: włazu kanałowego, zaworu wodociągowego, kratek ściekowych ulicznych czy montaż barier ochronnych.

W przypadku ulicy Leśnej prace dotyczyły m.in wykonania warstwy profilującej (wyrównawczej) z masy mineralno-asfaltowej, wykonania warstwy ścieralnej z asfaltobetonu, ścięcia poboczy, wykonania robót ziemnych pod warstwy konstrukcyjne, wykonania podbudowy z kruszywa naturalnego i łamanego czy wykonania poboczy obustronnych z kruszywa łamanego.

Inf/Fot - UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje