sobota, 19 marca 2022 18:32

W Bobowej powstanie nowoczesne Miejskie Centrum Kultury. Kwota robi wrażenie

Autor Patryk Trzaska
W Bobowej powstanie nowoczesne Miejskie Centrum Kultury. Kwota robi wrażenie

Mieszkańcy Bobowej w powiecie gorlickim mają powody do dumy. W piątek podpisano umowę przetargową na wybudowanie domu kultury z prawdziwego zdarzenia. Kwota robi wrażenie. Kiedy mieszkańcy będą mogli cieszyć się nową inwestycją?

Burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza podpisał umowę z firmą Solid-Max na wybudowanie nowoczesnego Centrum Kultury dla mieszkańców. Koszt całej inwestycji jest szacowany na  17,7 mln złotych. Spora część z tej kwoty, aż 10 mln ma pochodzić z dofinansowania w ramach Polskiego Ładu.

Projekt zakłada utworzenie dużej sali wielofunkcyjnej. Ma ona służyć m.in. jako sala kinowa i teatralna wraz z garderobami. Intencją pomysłodawcy jest stworzenie miejsca, które posłuży za ośrodek rozrywkowo-kulturowy dla okolicznych mieszkańców. Ma to być świetna możliwość rozwoju dla uczniów okolicznej szkoły muzycznej I stopnia, którzy otrzymają nowoczesne miejsce do szlifowania swoich umiejętności.  

Podczas projektowania Miejskiego Centrum Kultury nie zapomniano również o potrzebach osób niepełnosprawnych. Budynek ma być w pełni przystosowany do ich potrzeb, gwarantując im pełen dostęp do wszystkich nowości oferowanych przez placówkę.

Ukończenie budowy Miejskiego Centrum Kultury jest planowane na przyszły rok.

fot: fb Wacław Lizęga - Burmistrz Bobowej

Gorlice - najnowsze informacje