czwartek, 10 czerwca 2021 06:39

Gorlice. Helikoptery latające nad miastem i zakrojona na szeroką skalę policyjna akcja. Uprowadzenia nie było

Autor Aleksandra Tokarz
Gorlice. Helikoptery latające nad miastem i zakrojona na szeroką skalę policyjna akcja. Uprowadzenia nie było

Dwaj zamaskowani mężczyźni wciągnęli do busa dziewczynkę i odjechali – tak brzmiało zgłoszenie, które postawiło policjantów na równe nogi. Do Gorlic skierowano śmigłowiec. Funkcjonariusze kilka godzin sprawdzali te informacje. Ostatecznie wykluczono, że doszło do przestępstwa.

Akcję poszukiwawczą rozpoczęto w momencie otrzymania zgłoszenia, według którego dwie 10-letnie dziewczynki widziały porwanie innej. Od początku policjanci dokładnie analizowali tę sprawę, badając czy nie mają do czynienia z „fake newsem”, od których roi się w sieci. W zeznaniach pojawiło się wiele niejasności, a na policję nie zgłoszono zaginięcia dziecka. Mimo tego policjanci przystąpili do działań.

Nad powiatem gorlickim latał policyjny śmigłowiec, zaroiło się od radiowozów, a na niektórych drogach pojawiły się policyjne blokady. Kryminalni analizowali monitoring, szukali świadków, przeczesywali teren.

Ostatecznie wykluczono, że doszło do uprowadzenia. Zdarzenie, które widziały dziewczynki, nie miało charakteru przestępstwa – dotyczyło dorosłej kobiety, która dobrowolnie wsiadła do samochodu znajomego.

Wraca sprawa gwałtu na praktykantce. Były dyrektor stadniny w Regietowie skazany
Wiadomości Gorlice. Zapadł wyrok w sprawie Stanisława C., byłego dyrektora stadniny w Regietowie i byłego brzeskiego radnego.

inf. Radio Kraków, fot. ilustracyjne/pixabay

Gorlice - najnowsze informacje