środa, 6 maja 2020 17:28

Gorliczanie pożegnali Piotra Nowaka

Autor Marzena Gitler
Gorliczanie pożegnali Piotra Nowaka

Dziś o godzinie 12.00 w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia NMP w Gorlicach, odbyły się uroczystości pogrzebowe Piotra Nowaka – wybitnego gorliczanina, artysty, muzyka, gitarzysty basowego legendarnych grup Blackaut i Bereakout.

Piotr Nowak pochodził z Gorlic - karierę muzyczną zaczynał w bigbitowych formacjach takich jak Kornuty czy Halniaki. W 1966 roku był związany z rzeszowską grupą założoną przez gitarzystę i wokalistę Tadeusza Nalepę, wokalistę Stanisława Guzka (bardziej znanego jako Stan Borys) oraz piosenkarkę Mirę Kubasińską. W lutym 1968 Nalepa zmienił nazwę na Breakaut.  Piotr Nowak uczestniczył w legendarnym tournee zespołu w 1969 roku i wraz z nim supportował występ m.in. grupy Led Zeppelin w Holandii.

Po latach przerwy w karierze muzycznej w 2015 r. rozpoczął współpracę z rzeszowskimi muzykami z zespołu Portal Blues, z którymi koncertem uczcił ósmą rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy. Tak powstała grupa Piotr Nowak Band, której poświecił ostatnie pięć lat swojego życia.

Muzycy pożegnali go bardzo serdecznie. "Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem zawiadamiamy, iż w dniu dzisiejszym odszedł Piotr Nowak. Nasz wspaniały Przyjaciel, niesamowity muzyk i niezrównany wokalista. Piotr do końca nieustępliwie walczył, lecz ciężka choroba okazała się silniejsza. Bardzo nam będzie Ciebie brakować. Myślami i sercem jesteśmy z Rodziną Piotra, prosimy przyjąć od nas wyrazy najszczerszego współczucia. Piotrze Kochany spoczywaj w spokoju i do zobaczenia..." napisali członkowie zespołu Piotr Nowak Band

Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem zawiadamiamy, iż w dniu dzisiejszym odszedł Piotr Nowak. Nasz wspaniały Przyjaciel,...

Gepostet von PIOTR NOWAK BAND am Samstag, 2. Mai 2020

Zmarłego muzyka pożegnało też Gorlickie Centrum Kultury" "Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 2 maja 2020 zmarł Piotr Nowak, basista legendarnych grup Blackout i Breakout, prywatnie przyjaciel  ich lidera Tadeusza Nalepy, z którym grał także w jego solowych projektach. Muzyk miał 71 lat. Pozostanie w pamięci przyjaciół z Gorlickiego Centrum Kultury jako nieprzeciętny muzyk, ale przede wszystkim jako osoba zawsze pozytywna i ciepła. Z wielkim sentymentem wspominać będziemy jego ostatni koncert na scenie GCK, który miał miejsce 16 listopada 2019 roku."

6 maja na uroczystej mszy świętej zgromadzili się najbliżsi, ale przed gorlicka bazyliką żegnalo go kilkaset osób. Na zakończenie nabożeństwa jeszcze w bazylice członkowie zespołu Piotr Nowak Band zagrali jeden z jego utworów. Również decyzj burmistrza z wieży gorlickiego Ratusza, na którym zawisła flaga miasta z kirem, w hołdzie Piotrowi Nowakowi rozbrzmiał utwór „Pamięć”, którego tekst złożony jest z tytułów piosenek stworzonych przez Stanisława Nalepę. Tym utwotem grupa rozpoczęła działalność i pożegnano Piotra Nowaka.
Artysta spoczął na cmentarzu parafialnym.

Gorlice - najnowsze informacje