piątek, 22 lipca 2022 06:48

Gratka nie tylko dla fanów motoryzacji! Będzie można zobaczyć popisy naprawdę szybkiej jazdy

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Gratka nie tylko dla fanów motoryzacji! Będzie można zobaczyć popisy naprawdę szybkiej jazdy

Już po raz 13. najlepsi kierowcy pojadą w samochodowym Wyścigu Górskim Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Między 29 a 31 lipca będzie można zobaczyć popisy szybkiej jazdy na pięcioipółkilometrowej trasie z 33 zakrętami. Małopolska jest partnerem strategicznym wydarzenia.

Samochodowy Wyścig Górski - Przełęcz pod Ostrą (ang.: 13th Hill Climb Limanowa 2022) jest wpisany do prestiżowego kalendarza mistrzostw Europy Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), w którym znajduje się obecnie 10 krajów. Każdy z nich otrzymuje możliwość rozegrania jednej rundy.

Wyścigi samochodowe mają swoich zagorzałych zwolenników i sympatyków, nie tylko w Polsce ale w całej Europie. Wokół jednej z najpiękniejszych dróg górskich w naszych kraju, potrafi zgromadzić się dwadzieścia tysięcy kibiców. Wyścig Limanowa – Przełęcz pod Ostrą jest znakomitą promocją sportu i jednocześnie wydarzeniem wpisującym się w strategię wzmacniania wizerunku sportowej marki Małopolska

- przekonuje marszałek Witold Kozłowski.

Trzydniowa impreza jest rozgrywana na drodze powiatowej Limanowa – Kamienica. Droga w Limanowej jest najdłuższą trasą w Polsce – 5493 metrów, w średnim wzniosie 5,50 % a także najlepszą trasą do tego typu zawodów. Rywalizacja sportowa podzielona jest na dwa etapy: podjazdy treningowe i podjazdy wyścigowe. Z roku na roku zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem kibiców oraz mediów z całej Europy.

W 2021 roku w zawodach uczestniczyło prawie 120 zawodników, m.in.: z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Włoch, Francji, Austrii i Szwajcarii.

Wyścig Górski każdego roku jest bardzo wysoko oceniany w raportach obserwatorów FIA za poziom organizacji (bezpieczeństwo, jakość i oprawa zawodów) oraz samego sportowego przebiegu.

Limanowa - najnowsze informacje