czwartek, 5 maja 2022 10:15

Groźny wypadek motocyklisty. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR

Autor Katarzyna Jamróz
Groźny wypadek motocyklisty. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR

W środę (4 maja) po godzinie 22 na drodze gminnej doszło do kolejnego wypadku motocyklisty. Konieczna była interwencja LPR-u. 21-latek trafił do tarnowskiego szpitala z urazem kręgosłupa.

Na drodze powiatowej w Miechowicach niedaleko Wietrzychowic, policjanci tarnowskiej drogówki odnotowali bardzo groźnie wyglądający wypadek drogowy z udziałem motocyklisty. Informacja o wypadku dotarła do dyżurnego 17 minut po godzinie 22. Na miejsce wysłano służby ratunkowe, które zdecydowały o zadysponowaniu helikoptera do rannego motocyklisty. Na miejscu wylądowali ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przetransportowali rannego z urazem kręgosłupa do tarnowskiego szpitala.

– Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu wypadku, które będą stanowiły dowód w przygotowywanym postępowaniu. Wstępne ustalenia wskazują, że na jednym z łuków drogi 21-letni kierowca nie zapanował nad swoim motocyklem, wypadł z jezdni i uderzył w przydrożny rów melioracyjny

– informuje policja.

Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym do szczegółowych oględzin. Policjanci oraz biegli z zakresu wypadków komunikacyjnych będą musieli odtworzyć przebieg zdarzenia i ustalić jego wszystkie okoliczności, tym samym poznając jego przyczynę.

W ciągu dwóch dni na drogach regionu tarnowskiego doszło do dwóch bardzo groźnych wypadków drogowych, w których brali udział jedynie motocykliści. Pod koniec „majówki” zginął w Radłowie 37-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego.

Śmiertelny wypadek pod Tarnowem. “Motocyklista przeleciał kilka metrów dalej”
Wiadomości Tarnów: We wtorek (3 maja) przed godziną 18 w Radłowie na jednym z łuków drogi wojewódzkiej, 37-letni motocyklista wypadł z drogi i wpadł do rowu melioracyjnego.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje