środa, 4 maja 2022 08:30

Śmiertelny wypadek pod Tarnowem. "Motocyklista przeleciał kilka metrów dalej"

Autor Katarzyna Jamróz
Śmiertelny wypadek pod Tarnowem. "Motocyklista przeleciał kilka metrów dalej"

We wtorek (3 maja) przed godziną 18 w Radłowie na jednym z łuków drogi wojewódzkiej, 37-letni motocyklista wypadł z drogi i wpadł do rowu melioracyjnego. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej oraz niemal godzinnej resuscytacji, nie udało się uratować życia mężczyzny.

Na drodze wojewódzkiej 975 w Radłowie doszło do poważnego wypadku drogowego, w którym uczestniczył motocyklista. Na miejscu szybko pojawili się zaalarmowani strażacy z okolicznych OSP, państwowej straży pożarnej oraz ratownicy medyczni zespołu ratunkowego. To oni udzielali pierwszej pomocy rannemu motocykliście.

tarnów radłów wypadek motor motocyklista
Śmiertelny wypadek w Radłowie. "Motocyklista przeleciał kilka metrów dalej" / Fot.: KMP Tarnów
– Ich wysiłki, trwające niemalże godzinę, nie przyniosły jednak żądanego skutku i w wyniku poniesionych obrażeń wewnętrznych kierujący motocyklem zmarł. Policjanci, którzy również pojawili się na miejscu wypadku ustalili jego świadków oraz zabezpieczyli nagrania monitoringu. Na miejsce przybył również prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie i pod jego nadzorem prowadzone były dalsze czynności

– informuje policja.

Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący motocyklem po wykonaniu manewru wyprzedzania na jednym z łuków drogi wojewódzkiej z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie wypadł z drogi uderzając jeszcze w słupek drogowy prowadzący. Następnie motocykl wbił się w rów melioracyjny, a motocyklista przeleciał kilka metrów dalej na pas zieleni. Droga wojewódzka w miejscu wypadku, na czas wykonywania czynności była nieprzejezdna.

W związku ze śmiertelnym wypadkiem prowadzone są czynności przez policjantów tarnowskiej komendy pod nadzorem prokuratury rejonowej.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje