wtorek, 2 stycznia 2024 13:10

Gypsy Rose Blanchard zwolniona warunkowo z więzienia pozdrawia fanów na Tik Toku

Autor Małgorzata Gietner-Woszczyna
Gypsy Rose Blanchard zwolniona warunkowo z więzienia pozdrawia fanów na Tik Toku

Gypsy Rose Blanchard, skazana za udział w morderstwie swojej matki Dee Dee, została zwolniona z więzienia 28 grudniu 2023 r. po odbyciu 85% swojego wyroku. Po 10 latach więzienia ogłosiła swoją wolność na TikToku. W niedzielę (31.12.2023) w emocjonalnym filmiku, wyraziła wdzięczność za wsparcie, jakiego doświadczyła w mediach społecznościowych.

Historia mrożąca krew w żyłach

Gypsy Rose Blanchard, przez lata ofiara nadużyć i manipulacji ze strony swojej matki, Dee Dee Blanchard, stała się bohaterką jednej z najbardziej skomplikowanych spraw kryminalnych ostatnich lat. Dee Dee Blanchard, cierpiąca na zespół Munchausena, fałszywie przekonywała lekarzy oraz całą społeczność o ciężkich, nieistniejących chorobach swojej córki. Gypsy, przez lata zmuszana do poruszania się na wózku inwalidzkim, korzystania z sondy żywieniowej oraz poddawania się niepotrzebnym zabiegom medycznym, była zakładniczką własnej matki, która skutecznie manipulowała zarówno córką, jak i całym otoczeniem.

Dramatyczny zwrot nastąpił w 2015 roku, kiedy Gypsy Rose, w desperacji szukając wyjścia z tej tragicznej sytuacji, zawiązała romans z Nicholasem Godejohnem, poznanym w Internecie. W czerwcu tegoż roku, Godejohn na prośbę Gypsy, dokonał morderstwa Dee Dee. Sprawa szybko zyskała rozgłos mediów, poruszając kwestie nadużyć, manipulacji i granic odpowiedzialności moralnej.

Gypsy Rose, choć w oczach prawa uznana za współsprawczynię zabójstwa, przez wiele osób traktowana jest jako ofiara długotrwałych nadużyć psychicznych i fizycznych. Historia Gypsy Rose Blanchard zyskała szerokie zainteresowanie w popkulturze, stając się przedmiotem różnorodnych dzieł artystycznych. Jej tragiczne doświadczenia zostały przedstawione w kilku filmach dokumentalnych, w tym w głośnym "Mommy Dead and Dearest" produkcji HBO, który szczegółowo analizuje złożoną relację Gypsy z matką i okoliczności prowadzące do morderstwa.

Również w świecie seriali temat znalazł swoje miejsce. Serial "The Act" produkcji Hulu, który jest fabularyzowaną interpretacją życia Gypsy, zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i widzów, prezentując historię w formie dramatycznej opowieści.

Od morderstwa do gwiazdy internetu

Gypsy Rose Blanchard, po wyjściu na wolność, stała się prawdziwą sensacją internetową, bijąc rekordy popularności w mediach społecznościowych. Już pierwsze chwile jej wolności, zarejestrowane przez amerykańskie media plotkarskie, ukazywały Gypsy w towarzystwie męża, którego poznała podczas pobytu w więzieniu. Ich ślub odbył się w 2022 roku, stając się kolejnym tematem szeroko komentowanym przez publiczność.

@gypsyroseblanchard727 #ThePrisonConfessionsOfGypsyRoseBlanchard #releasedconversationsontheeveoffreedom ♬ original sound - Gypsy Rose Blanchard

Debiut Gypsy Rose na TikToku, starannie zaplanowany i koordynowany przez specjalistów od PR, szybko stał się fenomenem. Jej filmiki, często nawiązujące do popularnych trendów, jak choćby melodii "I'm That Girl" Beyonce, zdominowały platformę. Nie dziwi więc fakt, że Gypsy szybko wykorzystała swoją nowo zdobytą popularność do zbudowania marki osobistej.

Na profilach Gypsy Rose w mediach społecznościowych liczby mówią same za siebie: 5,8 miliona obserwujących na Instagramie oraz 6,1 miliona na TikToku. Jej najnowsze filmiki oglądane są przez dziesiątki milionów użytkowników, świadcząc o ogromnym zasięgu, jaki osiągnęła jej historia.

Gypsy Rose obecnie przedstawia się jako "osoba publiczna, mówczyni i autorka książek", wykorzystując swoją historię do tworzenia nowej tożsamości w świecie celebrytów. To przykład na to, jak dramatyczne życiowe doświadczenia mogą zostać przekształcone w fundament kariery publicznej.

Fot. instagram @gypsyrose_a_blanchard / HBO Docs, Kadr z trailera dokumentu "Mommy Dead and Dearest", YouTube

Rozrywka - najnowsze informacje

Rozrywka