wtorek, 1 grudnia 2020 10:34

Handlowali mefedronem, haszyszem i marihuaną w Małopolsce. Zobacz film z zatrzymania

Autor Marzena Gitler
Handlowali mefedronem, haszyszem i marihuaną w Małopolsce. Zobacz film z zatrzymania

CBŚP zatrzymało ostatniego podejrzanego z gangu, który handlował narkotykami w Małopolsce. Przy zatrzymanych znaleziono narkotyki warte ponad 400 tys. zł. Mamy nagranie.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w lipcu br. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci CBŚP wspierani przez kontrterrorystów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Krakowa, Kielc, Lublina i Rzeszowa zatrzymali 8 osób. W przeszukaniach uczestniczyli także przewodnicy z psami służbowymi z KMP w Krakowie. O sprawie tej informujemy dopiero teraz, ponieważ poszukiwany kolejny podejrzany został aktualnie zatrzymany w Edynburgu na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Podczas akcji przeprowadzonej na terenie województwa małopolskiego, zabezpieczono 2,5 kg narkotyków syntetycznych, w tym mefedronu i 4-CMC, blisko 10 kilogramów marihuany i ponad 3 kilogramy haszyszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 400 tys. zł. Zabezpieczono też mienie podejrzanych o wartości przekraczającej 590 tysięcy złotych. Ponadto w mieszkaniu u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jednemu z podejrzanych przedstawiono także zarzuty o charakterze korupcyjnym związane z umożliwieniem przeprowadzenia przeglądu rejestracyjnego pojazdu bez jego faktycznego badania. Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Krakowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego wobec 6 podejrzanych.

Zaangażowanie i współpraca policjantów prowadzących sprawę z „łowcami cieni” i oficerami łącznikowymi polskiej Policji w Wielkiej Brytanii, doprowadziła do zatrzymania w Edynburgu obywatela Egiptu, który był ścigany ENA. Obecnie mężczyzna oczekuje na przetransportowanie do Polski.

foto i wideo CBŚP

zobacz też:

Tragiczny wypadek w miejscowości Łosie. Nie żyje 21-letni kierowca
Wczorajszy poranek zakończył się tragicznie na drodze wjazdowej do miejscowości Łosie. Na miejscu zginął 21-letni kierowca samochodu dostawczego. Jak doszło do tego wypadku? Szczegóły wyjaśnia policja. Około godziny 7:30 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego w miejscowości Łosie [/i…
Nowy Sącz: Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych! Na drogach trudne warunki
Nadejście zimowej aury, a wraz z nią trudnych warunków drogowych powoduje spadek bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W związku z tym policjanci apelują o szczególną rozwagę. Od początku roku na drogach Sądecczyzny doszło do 306 wypadków drogowych w których zginęło 10 osób, w …
Powiat olkuski. Pijany kierowca uderzył w drzewo…Ranna została 19-latka
37-letni kierowca volkswagena, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Ranna w wypadku została 19-letnia pasażerka. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do wypadku doszło w minioną niedzielę. Około godziny 11.30 na drodze powiatowej między Witeradowem a…
Kraków

Kraków - najnowsze informacje