wtorek, 1 grudnia 2020 09:29

Powiat olkuski. Pijany kierowca uderzył w drzewo…Ranna została 19-latka

Autor Wiktoria Mitura
Powiat olkuski. Pijany kierowca uderzył w drzewo…Ranna została 19-latka

37-letni kierowca volkswagena, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Ranna w wypadku została 19-letnia pasażerka. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę. Około godziny 11.30 na drodze powiatowej między Witeradowem a Gorenicami kierowca pojazdu stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu po czym uderzył w drzewo.

Oprócz kierowcy w samochodzie podróżowały jeszcze dwie osoby. Ranna w tym wypadku została 19-letnia kobieta, która m.in. z obrażeniami głowy trafiła do szpitala.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 37-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał się teraz liczyć z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania.

Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2! Sąd orzeka wobec takiego kierowcy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15, przy czym nie krócej niż na 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości, będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie wobec takiego kierowcy świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Przestępstwo spowodowania wypadku drogowego opisane jest w art. 177 kodeksu karnego. W zależności od uszczerbku na zdrowiu osoby pokrzywdzonej, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, lub karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, jeżeli skutkiem wypadku jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. W sytuacji kiedy sprawcą wyżej opisanego wypadku był nietrzeźwy kierowca, to wówczas sąd może wymierzyć mu karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu prosiła o umieszczenie komunikatów

Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia bramy wjazdowej znajdującej się na ulicy Miłej przy posesji nr 56a w Olkuszu. Do uszkodzenia doszło w nocy z 20/21 listopada 2020 roku. Ktoś najprawdopodobniej najechał na bramę wjazdową i oddalił się z miejsca zdarzenia.  Osoby, które były świadkami tego zdarzenia i mają informacje w tej sprawie, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 478325234.

Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie uszkodzenia samochodu osobowego marki BMW. Do uszkodzenia pojazdu doszło 27.11.2020 roku na parkingu przy ulicy Sosnowej 46 w Olkuszu. Sprawca uszkodził zderzak z lewej strony, przednią lampę, nadkole i odjechał z miejsca zdarzenia.

Osoby, które były świadkami tej szkody parkingowej, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem, nr tel. 478325236.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje