czwartek, 4 lutego 2021 10:01

Będzie luzowanie obostrzeń. Tym razem hotele?

Autor Wiktoria Mitura
Będzie luzowanie obostrzeń. Tym razem hotele?

Dzisiaj Jarosław Gowin poinformował, że od 14 lutego działalność mogłyby zacząć hotele. Jego resort będzie rekomendował w najbliższym czasie również inne poluzowania. O podjętych decyzjach dowiemy się najprawdopodobniej jutro.

- Uważam, że od 14 lutego w ścisłym reżimie sanitarnych mogłyby zacząć działać hotele. Analizujemy też sytuację związaną z innymi branżami. Niewykluczone, że MRPiT będzie rekomendować też w najbliższym czasie Radzie Ministrów inne poluzowania – mówił wicepremier Gowin dla PAP. Jak informuje, decyzje mają zapaść do końca tygodnia. Najbardziej prawdopodobnym dniem jest piątek.

Minister uważa, że średnia tygodniowa liczba zakażeń świadczy o tym, że dzięki wprowadzonym restrykcjom udało się obniżyć ilość zakażeń. Można zatem myśleć o luzowaniu obostrzeń. Jednak musi być to stopniowe i rozsądne. – Musi też uwzględniać możliwość powrotu do wysokiego poziomu zakażeń na przykład w konsekwencji uruchomienia lekcji dla młodszych klas w szkołach, czy w konsekwencji ponownego otwarcia galerii – dodał Gowin.

info: PAP

koronawirus

koronawirus - najnowsze informacje