wtorek, 21 listopada 2023 08:29

Ich zachowanie od razu się wydało podejrzane. Policjanci z Olkusza zatrzymali dwóch młodych mężczyzn

Autor Norbert Kwiatkowski
Ich zachowanie od razu się wydało podejrzane. Policjanci z Olkusza zatrzymali dwóch młodych mężczyzn

Kryjówka? Zerowa! Brak podejrzanego zachowania? Zerowy! Bezpieczna jazda? Zerowa! Trzeba uczciwie przyznać, że dwóch mieszkańców woj. śląskiego, którzy w samochodzie przewozili worki z amfetaminą - wystawili się policjantom z Olkusza jak na tacy.

Kilka dni temu w godzinach wieczornych w Bolesławiu w pow. olkuskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej taksówkę marki Dacia, której tor jazdy był niepewny. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec woj. śląskiego, a obok niego siedział jego 28-letni znajomy. Podczas interwencji obaj byli zdezorientowani i zachowywali się nerwowo.

Funkcjonariusze szybko ustalili powód ich zachowania. Na tylnej kanapie pojazdu znaleźli reklamówkę, a w niej worki z zawartością 3 kg białego proszku. Po sprawdzeniu testerem okazało się, że jest to amfetamina o czarnorynkowej wartości sięgającej 100 tys. zł. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Na wniosek Prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto: KPP w Olkuszu

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka