piątek, 31 marca 2023 09:05

Powiat olkuski: Idą, bo szukają nadziei

Autor (red)
Powiat olkuski: Idą, bo szukają nadziei

31 marca 2023 roku po wieczornej mszy w Parafii pw. św. Małgorzaty w Bydlinie (ul. Legionów 6) rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.

W tym roku istnieją dwa warianty tras, a różnica w długości między nimi wynosi 10 kilometrów. Pierwsza, fioletowa trasa św. Charbela liczy 40 km i będzie przebiegać przez Załęże, Domaniewice, Kaliś, Gołaczewy, Chełm, Suchą, Glanów i Zagórową. Zielona, krótsza trasa św. Jana Chrzciciela obejmuje obszar około 30 km i będzie prowadzona drogami przez Załęże, Domaniewice, Zarzecze, Kaliś, Gołaczewy, Chełm, Suchą, Glanów i Zagorową. Punktem końcowym obu tras będą Imbramowice, gdzie w godzinach 5:00 i 7:30 odbędą się msze na zakończenie drogi krzyżowej. Tam przewidziana będzie również przerwa na toaletę. Aby zostać uczestnikiem tegorocznej EDK należy zapisać się na internetową listę ochotników, bądź skontaktować się telefonicznie z liderami odpowiedzialnymi za organizację wydarzenia.

fot. EDK Bydlin

Bardzo istotne jest, aby wszyscy uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zdawali sobie sprawę, że jej pokonanie odbywa się w pełni na własną odpowiedzialność. Organizatorzy  w żaden sposób nie przygotowują tras pod względem bezpieczeństwa i nie odpowiadają za możliwe wypadki. Parafia w Bydlinie przypomina, że od momentu zakończenia wieczornej mszy świętej, przejście wybranej trasy staje się w pełni indywidualną praktyką duchową. Nieletni parafianie mogą wziąć udział w drodze krzyżowej wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna. Niezależnie od wieku uczestników, obowiązkowe jest posiadanie latarki, najlepiej czołowej oraz kamizelki odblaskowej. Organizatorzy nie zapewniają wierzącym opisów tras ani map, więc w tym zakresie parafianie muszą przygotować się samodzielnie. Warto mieć na uwadze, że podczas drogi nie przewiduje się żadnych przerw na poczęstunki. Powrót z punktu końcowego w Imbramowicach musi odbyć się we własnym zakresie uczestników.

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka