piątek, 27 stycznia 2023 09:26

Ile kosztuje profesjonalnie wykonana strona internetowa?

Autor Artykuł sponsorowany
Ile kosztuje profesjonalnie wykonana strona internetowa?

Strona internetowa to jedno z podstawowych narzędzi promocji, jakie wykorzystują przedsiębiorcy. Choć można stworzyć ją we własnym zakresie, najwięcej korzyści przynoszą profesjonalnie przygotowane witryny, zarówno pod kątem technicznym, jak i znajdujących się na nich treści. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, zlecając wykonanie strony www specjalistom?

Rodzaje stron internetowych

Strona internetowa nie jest pojęciem jednolitym - istnieją różne rodzaje witryn, których stworzenie wiąże się z koniecznością poniesienia większych lub mniejszych kosztów. Najpopularniejsze kategorie to:

  • blog - strona, na której można umieszczać wpisy,
  • wizytówka - prostej budowy strona, na której można znaleźć najważniejsze informacje o firmie,
  • One Page - składa się z jednej strony, najczęściej wydłużonej,
  • Landing Page - może być elementem większej witryny (tak zwana strona główna), lecz najczęściej jest osobą stroną, zawierającą podstawowe informacje o firmie czy produkcie.

Patrząc na powyższe kategorie, można stwierdzić, że cena zaprojektowania poszczególnych witryn zależeć będzie między innymi od tego, z czego składa się strona internetowa. Najtańsze są strony wizytówki, o wiele droższe natomiast witryny, które dodatkowo zawierają w sobie sklep internetowy. Mogą być one tworzone z pomocą podstawowych narzędzi analitycznych, jednak coraz większą uwagę skupiają na sobie pozycje bazujące na nowoczesnych trendach graficznych oraz rozwiązaniach z zakresu UX.

Ile kosztuje strona internetowa?

Chcąc zlecić zaprojektowanie strony www, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad jej rodzajem. Najekonomiczniejszym rozwiązaniem jest strona wizytówka - cena wynosi około 1500-2000 zł. Nad jej stworzeniem pracują graficy oraz programiści, przy czym na wdrożenie rozwiązań potrzeba około tygodnia. Droższą alternatywą jest strona typu One Page bądź Landing Page - w tym przypadku trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 1700-3000 zł. W podobnych widełkach cenowych mieszczą się koszty związane z zamówieniem projektu bloga. Znacznie wyższe ceny obowiązują, gdy zlecenie dotyczy stworzenia strony profesjonalnej, opartej na nowoczesnych rozwiązaniach technicznych, a w dodatku o rozbudowanej strukturze. Jeśli celem jest właśnie taka strona internetowa, cena będzie wynosić minimum 6000 zł netto. Najdroższym rozwiązaniem jest witryna połączona ze sklepem internetowym bądź taka, za pomocą której klienci będą mogli składać zamówienia czy dokonywać rezerwacji. Mniejsze sklepy internetowe wycenia się na minimum 4000 zł, podczas gdy większe na minimum 6000 zł. Im bardziej intuicyjna, funkcjonalna, a tym samym przyjazna użytkownikowi witryna, tym więcej będzie trzeba zapłacić za jej zaprojektowanie oraz wdrożenie poszczególnych rozwiązań.

Od czego zależy cena strony internetowej?

Wiadomo już, ile kosztuje strona internetowa, jeśli jej zaprojektowanie zostanie zlecone profesjonalistom. Ja łatwo zauważyć, widełki cenowe są dosyć szerokie. Agencje nie podają konkretnych kwot, dopóki nie zapoznają się:

  • ze specyfiką branży, w jakiej działa klient,
  • z oczekiwaniami klientami pod kątem zastosowania nowoczesnych rozwiązań,
  • z terminem, w jakim prace mają zostać zrealizowane,
  • z zakresem prac do wykonania (dotyczy projektowania witryny od podstaw oraz jej rozbudowania).

Warto mieć na uwadze, że witryna wykonana przez specjalistów z zakresu programowania, grafiki czy SEO ma daje o wiele większe szanse na przeprowadzenie efektywnej kampanii reklamowej, która pozwoli pozyskać klienta. Dlatego też najczęściej przedsiębiorcy decydują się zlecić jej zaprojektowanie profesjonalistom, pomimo stosunkowo wysokich kosztów.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka