poniedziałek, 5 lipca 2021 11:23

W weekend kolejka za J&J na bocheńskim Rynku. Ile osób się zaszczepiło?

Autor Mirosław Haładyj
W weekend kolejka za J&J na bocheńskim Rynku. Ile osób się zaszczepiło?

Pół tysiąca osób skorzystało w sobotę i niedzielę z mobilnego punktu szczepień przeciwko Covid-19, który działał na bocheńskim Rynku. Wykorzystano wszystkie przygotowane na tę akcję dawki szczepionki Johnson&Johnson.

W mobilnym punkcie na Rynku w Bochni zaszczepić mógł się każdy, kto skończył 18 lat. Nie była wymagana wcześniejsza rejestracja.

Punkt rozpoczął działanie w sobotę o godz. 8:00 i od początku ustawiła się przed nim spora kolejka. Pierwszego dnia akcji zaszczepiono 255 osób, pozostałe dawki wyszczepiono w niedzielę. Szczepienia prowadzone były w specjalnie przystosowanym do tego celu klimatyzowanym kontenerze, wyposażonym w dwie poczekalnie, gabinet lekarski, gabinet szczepień oraz pomieszczenie magazynowe i techniczne, udostępnionym przez Małopolski Urząd Wojewódzki.

Zabezpieczenie medyczne (lekarze oraz pielęgniarki) zagwarantował bocheński SPM ZOZ. Obsługę stanowisk, na których można było wypełnić ankietę przed szczepieniem oraz uzyskać niezbędne informacje, zapewnili pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni. Namiot z wyposażeniem, w którym można było spędzić kilkanaście minut po szczepieniu, zabezpieczyli strażacy z OSP Rzezawa.

Inf. i foto: UM Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje