piątek, 15 stycznia 2021 11:38

Ilu seniorów zapisało się na szczepienia? Mamy dane

Autor Wiktoria Mitura
Ilu seniorów zapisało się na szczepienia? Mamy dane

Prawie 130 tysięcy seniorów zapisało się na szczepienia przeciw COVID-19. W ciągu pierwszych 90 minut na infolinię zadzwoniono ponad 84 tys. razy.

Od północy ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów powyżej 80 roku życia. Jak informuje minister Dworczyk, rejestracja cieszyła się dużym powodzeniem. - Do teraz zarejestrowało się ponad 127 tys. seniorów powyżej 80 r.ż. Przesłano również 474 tys. zgłoszeń chęci zaszczepienia się. Dla 4787 punktów została uruchomiona rejestracja w ramach centralnego kalendarza. To 1,5 mln terminów do końca marca – powiedział na konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera.

- W ciągu pierwszych 90 minut na infolinię 989 zadzwoniono ponad 84 tys. razy. W ciągu pierwszej godziny miało miejsce ponad 10 milionów odsłon strony, za pośrednictwem której można wysyłać zgłoszenia – podkreślił.

Na tą chwilę w Polsce znajduje się ponad 4 tys. punktów szczepień. Do 25 stycznia liczba punktów ma być większa.

Szczepienia

- Do dzisiaj ponad 410 tys. pacjentów zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19. Do końca dnia będziemy mieli zaszczepionych około 450 tys. Polaków. Realizujemy Narodowy Program Szczepień zgodnie z planem – poinformował Dworczyk.

Ruszyła również strona raportująca proces szczepień: gov.pl/szczepimysie. Na niej możemy zobaczyć jak postępują szczepienia i gdzie zaszczepiono najwięcej.

Punkty szczepień nie we wszystkich gminach

Jak informuje prezes NFZ Filip Nowak, nie we wszystkich miejscach jest możliwość zaszczepienia się. W takiej sytuacji można zapisać się na szczepienie w najbliższym punkcie, który znajduje się blisko miejsca zamieszkania. Taka możliwość jest w szpitalach powiatowych, bądź w szpitalach węzłowych. Aby się zapisać można zadzwonić m.in. na infolinie.

Co z osobami niepełnosprawnymi?

Jeśli osoby, które zgłoszą się na szczepienia nie będą mogły udać się do najbliższego punktu szczepień, to możliwe jest, aby dojechał do niej mobilny zespół.

koronawirus

koronawirus - najnowsze informacje