piątek, 8 lipca 2022 12:53

Trwa Summer Music Festival Wieliczka. Co jeszcze w programie?

Autor Marzena Gitler
Trwa Summer Music Festival Wieliczka. Co jeszcze w programie?

W sobotę 2 lipca 2022 roku koncertem zespołu wokalnego LEONVOCI ze Lwowa z Orkiestrą Straussowską OBLIGATO na Rynku Górnym rozpoczęła się XVI edycję Summer Music Festival Wieliczka 2022. Trzy darmowe koncerty wspaniałych artystów jeszcze przed nami!

Summer Music Festival Wieliczka to wydarzenie, które skupia rzesze wielbicieli muzyki, pragnących poczuć smak prawdziwej sztuki. To wielkie muzyczne święto wrosło w tradycję Wieliczki, przyciągając uwagę mieszkańców, turystów oraz mediów. Dyrektorem festiwalu jest Jolanta Suder a kierownikiem muzycznym i dyrygentem Orkiestry OBLIGATO Jerzy Sobeńko.

- To miasto podczas Festivalu wygląda cudowniej i piękniej, bo oprócz tego, co wspólnie stworzyliśmy, jest jeszcze MUZYKA, z którą będziemy wędrować po różnych zakątkach naszego miasta przez cały tydzień. Dzisiaj otwierając Festival zaczniemy też od muzyki specjalnej - ukraińskiej, bo trudno nie zauważyć dramatu, który dzieje się wokół nas, nasze myśli i serca będą blisko tych, których dotyka nieszczęście. Serdecznie zapraszam na letni Festival w Wieliczce. - powiedział Artur Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, podczas inauguracji Festivalu.

W kolejnych dniach na scenach plenerowych w najbardziej urokliwych zakątkach solnego miasta można było usłyszeć muzykę z dużym zróżnicowaniem gatunków i stylów.

Przypomnijmy, w ramach Summer Music Festivalu już usłyszeliśmy "Marzenie" - recital fortepianowy Diany Ostrolutckiej i "When the saints…" - koncert w wykonaniu zespołu jazzu tradycyjnego Playing Family New Generation.

Dziś wieczorem (8 lipca) o godz. 19.30, na scenie obok Zespołu Szkół Muzycznych, przy ul Dembowskiego w Wieliczce usłyszymy "Zakochani są wśród nas" - koncert popularnych piosenek w wykonaniu zespołu Senior Singers (wstęp wolny!)

W sobotę, 9 lipca o godz. 19.30 na dziedzińcu Pałacu Przychockich (Starostwo Powiatowe w Wieliczce  - wejście od ul. Kopernika) odbędzie się koncert arii i piosenek musicalowych "Na orbicie serc", w którym zaprezantują się soliści Teatru Roma: Anita Steciuk, Weronika Bochat-Piotrowska, Tomasz Steciuk, Damian Aleksander, a akompaniować im będzie Orkiestra Straussowska Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko (wstęp wolny!).

W niedzielę, 10 lipca o godz. 19.30 na scenie plenerowej przed Wielicką Mediateką odbędzie się koncert finałowy "Rzeczpospolita Babska", w którym wystąpią: Monika Węgiel, Sylwia Frączek, Ewa Romaniak, Kamila Goik, Emilia Azierska, Yuliya Ponomar oraz Krzysztof Respondek i Orkiestra Straussowska Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko (wstęp wolny!)

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje