poniedziałek, 12 czerwca 2023 07:19

Integral Amefa 18-10

Autor Artykuł sponsorowany
Integral Amefa 18-10

Osoby niepełnosprawne często napotykają trudności w codziennych czynnościach, takich jak jedzenie. Niektóre z nich mają problemy z chwytaniem lub utrzymywaniem sztućców w dłoniach, inne z koordynacją ruchów lub kontrolą siły nacisku. Istnieję jednak rozwiązania, dzięki którym nawet osoby z ograniczonymi funkcjami manualnymi mogą poczuć się pewniej przy stole i samodzielnie spożywać posiłki. Zobacz, czym charakteryzuje się kolekcja Integral Amefa i odkryj jakie korzyści niesie dla osób niepełnosprawnych!

Sztućce dla osób niepełnosprawnych

Osoby z dysfunkcjami ruchowymi każdego dnia muszą stawiać czoła przeciwieństwom, które utrudniają im wykonywanie najprostszych czynności. Ograniczona sprawność dłoni często uniemożliwia samodzielne spożywanie posiłków, co może wprowadzać w zakłopotanie i zniechęcać do jedzenia. Z myślą o takich osobach stworzona została specjalna linia Integral Amefa, opracowana przez projektantkę Isabel Heubl we współpracy z osobami zmagającymi się z ograniczoną sprawnością nadgarstka i dłoni.

Sztućce dla niepełnosprawnych uwzględniają problemy, z jakimi borykają się chorzy na artretyzm, reumatyzm, Parkinsona, stwardnienie rozsiane oraz innymi dolegliwościami, które utrudniają chwytanie i manewrowanie przedmiotami. Łyżki, widelce i noże z kolekcji Integral Amefa mają ergonomiczny kształt ze specjalnie zakrzywioną rączką, którą łatwiej trzymać w dłoni. W przeciwieństwie do tradycyjnych przyborów, sztućce dla niepełnosprawnych są też mniejsze i lżejsze, dlatego korzystanie z nich nie wymaga użycia dużej siły.

Sztućce z łatwym uchwytem

Sztućce Integral łączą w sobie funkcjonalność z atrakcyjnym designem. W 2015 roku zostały wyróżnione prestiżowymi nagrodami Dot Award oraz Design Plus 2015, przyznawanymi najbardziej innowacyjnym projektom w branży wzornictwa przemysłowego. To potwierdza także ich najwyższą jakość, dzięki której linia Integral Amefa zyskała światową renomę. Sztućce z łatwym uchwytem mają specjalnie zaprojektowaną sferyczną rękojeść, która idealnie dopasowuje się do zagłębienia dłoni i zapewnia stabilne trzymanie. Z obsługą bez problemu poradzą więc sobie osoby z ograniczoną sprawnością nadgarstka i ręki, zwiększając tym samym pewność siebie przy stole.

Co wyróżnia sztućce Integral Amefa i dlaczego warto się na nie zdecydować?

  • Okrągła rękojeść o specjalnie wyprofilowanej konstrukcji ułatwia trzymanie i manewrowanie sztućcami.
  • Spłaszczony wierzchołek ostrza umożliwia swobodne wywieranie nacisku podczas cięcia, bez konieczności używania siły.
  • Innowacyjny kształt rączki z cienkim przejściem między uchwytem a ostrzem pozwala trzymać sztućce na różne sposoby, aby używanie ich było wygodniejsze i dostosowane do możliwości motorycznych użytkownika.
  • Spłaszczony spód rękojeści oraz podwyższona rączka zapobiegają przewracaniu się sztućców i ułatwiają podnoszenie ich z płaskiej powierzchni.
  • Lekko zakrzywiona i wygięta końcówka sprawia, że nóż może wykonywać ruch kołyszący podczas cięcia, co ułatwia jego użytkowanie. Taka konstrukcja pozwala też precyzyjnie doprowadzić łyżkę lub widelec do ust bez konieczności zginania nadgarstka czy łokcia.

Sztućce Amefa 18-10 to rozwiązanie, które może znacząco pomóc w codziennym funkcjonowaniu osobom niepełnosprawnym. Oprócz funkcjonalności wyróżniają się efektownym designem, dzięki czemu będą estetycznym uzupełnieniem każdej zastawy stołowej.

Amefa Integral, czyli sztućce ze stali 18-10

Seria Integral Amefa 18-10 to sztućce wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej o składzie 18% chromu i 10% niklu. Są odporne na korozję, łatwe w utrzymaniu czystości oraz neutralne w smaku i zapachu. Sztućce Integral wyróżniają się również ponadprzeciętną wytrzymałością na zarysowania i odkształcenia, co zapewnia ich niezawodność przez długi czas użytkowania.

Jeśli szukasz sztućców dla siebie lub dla swoich bliskich, którzy mają trudności z jedzeniem, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Integral Amefa. Znajdziesz tu łyżki, noże i widelce, które spełniają wszystkie potrzeby osób z ograniczoną sprawnością dłoni i nadgarstka.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka