poniedziałek, 20 maja 2024 07:51

Jacek Zieliński spocznie na Rakowicach. Dziś pogrzeb wybitnego muzyka

Autor Katarzyna Jamróz
Jacek Zieliński spocznie na Rakowicach. Dziś pogrzeb wybitnego muzyka

W poniedziałek (20 maja) odbędzie się pogrzeb Jacka Zielińskiego – wybitnego muzyka i współtwórcy legendarnej grupy Skaldowie. Kompozytor spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Urna z prochami muzyka wystawiona będzie od godziny 9:30 przed Kryptą Zasłużonych w kościele na Skałce. Mszę żałobną zaplanowano na godzinę 11:00. O godz. 14.00 nastąpi ostatnie pożegnanie artysty na Cmentarzu Rakowickim, w Alei Zasłużonych. Z kolei wieczorem, o godzinie 19:00, przed NCK odbędzie się pożegnalny koncert pod hasłem „Skaldowie i Przyjaciele”. Koncert, który poprowadzi Piotr Metz, ma charakter plenerowy i niebiletowany – wezmą w nim udział artyści zaprzyjaźnieni ze Skaldami.

Przypomnijmy, w poniedziałkowy wieczór (6 maja) Krakowska Piwnica pod Baranami przekazała smutną informację o śmierci Jacka Zielińskiego. Współtwórca legendarnego zespołu Skaldowie odszedł w wieku 77 lat.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Czytaj również:

Świat polskiej muzyki pogrążony w żałobie. Nie żyje Jacek Zieliński
W poniedziałkowy wieczór (6 maja) Krakowska Piwnica pod Baranami przekazała smutną informację o śmierci Jacka Zielińskiego — wybitnego polskiego muzyka i

.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka