piątek, 27 sierpnia 2021 12:47

Jak dbać o ubrania?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak dbać o ubrania?

Zasadę, że należy dbać o ubrania każdy zna od dziecka. Chyba nikt nie lubi rozstawać się z ulubioną rzeczą, tylko dlatego że widać na niej zmechacenia czy drobne dziurki. Pranie, suszenie i przechowywanie odzieży wymaga od nas dużo więcej uwagi niż nam się wydaje, aby mogły zostać w dobrym stanie przez długi czas. Jeżeli chcesz dowiedzieć, jak dbać o ubrania, koniecznie zostań na tej stronie.

Wybieraj ubrania dobrej jakości

Popularne sieciówki szybko reagują na najnowsze trendy, co często skutkuje niską jakością oferowanych ubrań. Szyte w pośpiechu ze sztucznych materiałów wystarczą nam na jeden sezon. Będąc w sklepie staraj się sprawdzać na metce, z czego wykonany jest ciuch. Unikaj ubrań wykonanych z poliestru lub akrylu, ponieważ te materiały są sztuczne i nie przepuszczają powietrza. Najlepsza jest odzież z naturalnym składem, w którym występuje wełna, bawełna, len czy wiskoza. Takie ubrania są przyjemne w dotyku, przewiewne oraz zachowują swój stan na dłużej. Dobrym wyborem będą również ubrania z mieszanym składem, ponieważ nie stracą na jakości z powodu niższej ceny. Wiele pięknych i dobrych gatunkowo ubrań znajdziesz w sklepie internetowym https://infinityfashion.pl/spodnie. Sklep Infinity Fashion oferuje odzież z dobrym składem w przystępnych cenach. Na pewno wybierzesz tam coś dla siebie.

Czytaj metki

Metki umieszczone wewnątrz ubrania informują o sposobie jego konserwacji. Karteczki te zawierają instrukcję prania i suszenia w postaci symboli. Stosowanie się do zaleconych przez producenta zasad czyszczenia oraz wiedzy o utrzymaniu odzieży z danym składem umożliwi ci zachowanie dobrego stanu ubrań przez długie lata. Jeżeli jakaś rzecz wymaga prania ręcznego, koniecznie wypierz ją w taki sposób, aby uniknąć ryzyka zniszczenia delikatnego materiału. W przypadku, gdy nie wiesz, jak usunąć plamę z garnituru czy płaszcza, oddaj takie ubrania do pralni chemicznej.

Odpowiedzialne pranie

Wrzucanie do pralki każdego rodzaju ubrań na raz nie przyniesie dobrych efektów. Utrzymanie odzieży w dobrym stanie wymaga od nas odpowiedzialnego podejścia do robienia prania. Zanim włączysz pralkę, posegreguj ubrania. Oddziel ciemne od białych i kolorowych. Osobno pierz delikatne bluzki, koszule oraz dżinsy czy swetry. Każdy materiał wymaga innej temperatury wody czy mocy odwirowania. Pamiętaj również, że zbyt częste pranie również prowadzi do zniszczeń garderoby. Przed praniem wywróć ubrania na lewą stronę, aby uniknąć powstania zmechaceń lub utraty koloru. Wysoka temperatura wody powoduje, że kolorowe ubrania mogą blaknąć, natomiast biel szarzeć. Koniecznie sprawdzaj na metce, w jakiej temperaturze prać daną rzecz, najczęściej jest to około 30-40 stopni. Bieliznę wkładaj do specjalnego worka na pranie, które ochroni delikatne włókna przed otarciami o bęben pralki czy guziki innych ubrań. Ważne jest także, aby nie załadować pralki po brzegi, ponieważ ubrania potrzebują odrobinę przestrzeni, aby proszek dotarł w każde miejsce, a woda została dokładnie odwirowania. Zbyt duża ilość detergentu może nie zostać dobrze wypłukana, przez co ubrania będą szorstkie a ich struktura nadszarpnięta.

Poprawne suszenie ubrań

Każda osoba zajmująca się robieniem prania ma wypracowany własny sposób wieszania ubrań. Od dobrego wysuszenia zależy późniejszy stan odzieży. Nieodpowiednie metody mogą doprowadzić do utraty kształtu lub trudnych do wyprasowania odgnieceń. Po wyjęciu ubrań z pralki należy je dokładnie wytrzepać i złożyć starannie do miski, po czym wywiesić na suszarce. Tak przygotowane ubrania łatwiej jest później wyprasować. Wełniane swetry najlepiej suszyć na płasko, żeby nie odkształciły się od żyłek suszarki bądź nie rozciągnęły się na wieszaku. Susząc ubrania na dworze należy unikać ustawiania suszarki na mocnym słońcu, ponieważ może ono spowodować utratę ich koloru.

Prasuj ubrania

Często zdarza się, że dobrze wywieszone i wysuszone ubrania nie wymagają już prasowania. Jednak żelazko wpływa na sprężystość włókien i estetyczny wygląd tkaniny. Gorąca para wodna dobrze wpływa na stan ubrań, ale należy wiedzieć, jak prasować dobrze. Takie informacje również znajdują się na metce. Ciemne kolory oraz odzież z nadrukami najlepiej prasować na lewej stronie, aby nie zniszczyć wzoru. Warto odczekać aż ubrania ostygną zanim zaczniemy je składać, ponieważ ciepłe są bardziej podatne na odgniecenia.

Organizacja szafy

Aby cieszyć się ubraniami długo, trzeba je odpowiednio przechowywać. Korzystaj z wieszaków z wypełnieniem, żeby nie odkształcać ciuchów. Na jednym powinna wisieć jedna rzecz, wtedy wiesz, co masz w szafie, a ubrania nie gniotą się. Pamiętaj, że swetry powinny być złożone, ponieważ na wieszaku pod wpływem ciężaru rozciągną się. Warto włożyć do szafy saszetkę zapachową, która odstraszy mole i zabezpieczy twoje ubrania przed zniszczeniem.

Odpowiednie pranie, suszenie, prasowanie i przechowywanie ubrań sprawia, że zostają z tobą na długo. Z tymi wskazówkami na pewno zmienisz podejście do konserwacji swojej garderoby.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje