poniedziałek, 4 października 2021 07:59

Jak działa giełda transportowa ?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak działa giełda transportowa ?

Giełda transportowa to innowacyjne rozwiązanie dla branży transportowej i zleceniodawców, która usprawnia zawieranie transakcji związanych z przesyłkami. Platforma jest niezwykle prosta w obsłudze i intuicyjna, dając możliwość sprawnego podjęcia współpracy pomiędzy przewoźnikami a osobami zlecającymi transport. Jak korzystać z platformy i dlaczego warto?

Co to jest giełda transportowa?

Giełda transportowa to platforma wymiany informacji pomiędzy firmami transportowymi, firmami spedycyjnymi, klientami prywatnymi i biznesowymi. Ma na celu ułatwienie i usprawnienie komunikacji pomiędzy stronami transakcji. W jednym miejscu znajdują się oferty zleceniodawców na transport przesyłek oraz profile przewoźników, których można bezpośrednio poprosić o wycenę usługi. Giełda transportowa to dobra alternatywa dla firm kurierskich, które nie podejmują się wielu zleceń lub nie są uprawnione do przewozu niektórych przedmiotów. Ponadto firmy transportowe podejmują się zleceń na przewóz przesyłek niestandardowych i wielkogabarytowych.

Jak korzystać z giełdy transportowej?

Giełda transportowa jest narzędziem w rękach przedsiębiorstw i osób prywatnych, a każde narzędzie, aby spełniało swoje funkcje, powinno być odpowiednio użytkowane. Giełda transportowa wyslijbusem.pl skupia zweryfikowanych przewoźników i zleceniodawców, dzięki czemu możemy mieć pewność, że zlecenie będzie przeprowadzone w uczciwy sposób. Platforma oferuje kilka głównych kategorii – części samochodowe, maszyny i sprzęt, meble, motocykle i skutery, paczki, palety, pojazdy inne, przeprowadzki, przyczepy, samochody, przesyłki specjalnej ostrożności, zwierzęta, ładunki i inne przesyłki. Zleceniodawca, który chce skorzystać z usług firmy transportowej wybiera odpowiednią kategorię i zamieszcza ogłoszenie, podając szczegóły dotyczące przesyłki. W ogłoszeniu należy zawrzeć takie informacje jak rodzaj towaru, wymiary, waga, termin nadania i odbioru, miejsce docelowe oraz dodatkowe usługi. Firmy transportowe oprócz samego przewozu ładunku oferują np. zniesienie i załadowanie towaru czy pakowanie. Warto dowiedzieć się, co wchodzi w zakresu usług przewoźnika.

Najważniejsze zalety giełdy transportowej

Zarówno rejestracja, jak i korzystanie z giełdy transportowej są darmowe. Co więcej, użytkownik, który zamieszcza ogłoszenie nie jest zobowiązany do akceptacji nadesłanych ofert przez przewoźników. Dużą zaletą korzystania z giełdy transportowej jest możliwość uzyskania bardzo atrakcyjnych cen. Ma to miejsce w przypadku firm transportowych, które chcą zapełnić tzw. puste przebiegi. Wówczas zabierają dodatkowe przesyłki na trasie powrotnej, często obniżając cenę usługi. Jest to dobre rozwiązanie w szczególności dla zleceniodawców, którym nie zależy na konkretnym terminie dostarczenia paczki do adresata. Giełda transportowa daje możliwość szybkiego wyszukiwania ofert, co ma duże znaczenie dla osób, które chcą sprawnie zorganizować przeprowadzkę lub pilnie wysłać ładunek. Firmy przewozowe dostępne na platformie wyslijbusem.pl oferują zarówno transport krajowy, jak i międzynarodowy, podejmując się niemal każdego zlecenia.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje