czwartek, 19 października 2023 11:34

Jak łamali prawo, myśleli, że nikt ich nie widzi. Policyjny dron śledził ich z powietrza

Autor Patryk Trzaska
Jak łamali prawo, myśleli, że nikt ich nie widzi. Policyjny dron śledził ich z powietrza

W miniony czwartek (12 października) w Nowym Sączu w ramach prowadzonych działań kontrolnych policjanci po raz kolejny wykorzystali w służbie drona małopolskiej Policji. Dzięki oku kamery mundurowi mogli dostrzec zdecydowanie więcej tych, którzy myśleli, że prawo ich nie obowiązuje.

W czwartek (12 października) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, przy wsparciu krakowskich funkcjonariuszy, prowadzili cykliczną akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych  i eliminowanie nieprawidłowych zachowań na drodze. Po raz kolejny szczególnym policyjnym nadzorem zostały objęte przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów zlokalizowane przy ul. Królowej Jadwigi oraz al. Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu.

Sprawdzanie, czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, zdecydowanie ułatwił funkcjonariuszom bezzałogowy statek powietrzny małopolskiej Policji. Kamera drona m.in. monitorowała czy kierowcy nie wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, nie omijają pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także sprawdzała, czy piesi nie wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem lub nie przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem. W momencie, gdy operatorzy drona zaobserwowali wykroczenie, natychmiast przekazywali informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmował interwencję wobec sprawcy.

Podczas prowadzonych działań mundurowi ujawnili łącznie 9 wykroczeń – wszystkie dotyczyły wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych. Za to wykroczenie grozi mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych.

inf./fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka