środa, 8 września 2021 10:36

Jak podnieść kwalifikacje zawodowe online?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak podnieść kwalifikacje zawodowe online?

UX Desinger to jeden z tych zawodów, w których trzeba dokształcać się całe życie. Bez śledzenia nowinek, pogłębiania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności wypada się z gry. Dlatego oprócz bieżących obowiązków, warto wiedzieć, co nowego pojawia się w sieci: kursy UX online, strony poświęcone ux, porady specjalistów, czy grupy tematyczne w mediach społecznościowych.

Kurs UX online – czego możemy się nauczyć?

Sketch, Axure, Adobe XD czy Figma to najważniejsze narzędzia w ręku projektanta ux, bez których trudno będzie wystartować i rozwijać się w zawodzie. Kurs UX online pomoże uzyskać umiejętności z zakresu obsługi konkretnych programów, ale nie tylko. Kursy internetowe to sposób na podnoszenie kwalifikacji zawodowych również dla osób, które mają już doświadczenie w UX, ale pragną pogłębiać wiedzę. Oferta kursów jest bardzo szeroka, a profesjonalne firmy szkoleniowe dbają o to, aby była dostosowana do najnowszych światowych trendów. Kursy UX online poruszają wiele kluczowych zagadnień, takich jak testy użyteczności, ekonomia behawioralna, architektura informacji, tworzenie design systemów, projektowanie prywatności w produktach cyfrowych, ux chatbotów, eyetracking, czy UX writing.

UX – inspirujące strony internetowe

Wiedzę z zakresu UX z powodzeniem można pogłębiać, korzystając z ciekawych stron internetowych, poświęconych tej tematyce np. opracowane przez Google podstawy UX, wzorce projektowe, które przydadzą się przy projektowaniu stron i aplikacji oraz mechanizmy psychologiczne, które stosuje się przy projektowaniu interfejsów.

UX – konferencje online

Są bardziej dostępne niż wydarzenia stacjonarne, a jednocześnie udział w nich jest zwykle dużo tańszy. Kolejną zaletą konferencji online jest fakt, że nagrania z konkretnych wykładów są dostępne po zakończeniu, nie ma więc problemu, jeśli wydarzenie odbyło się np. w innej strefie czasowej lub po prostu nie mogliśmy w nim uczestniczyć. Podczas wielu tego typu wydarzeń prelegenci pojawiają się również na żywo w określonych godzinach, aby odpowiedzieć na pytania uczestników. Organizatorzy zapewniają także wirtualne alternatywy dla spotkań na żywo, takie jak pokoje czatów, kanały na Slacku czy grupy na Facebooku, gdzie można dyskutować i omawiać konkretne zagadnienia z innymi uczestnikami.

Grupy UX w mediach społecznościowych

Dobrym sposobem na śledzenie nowinek w branży jest dołączenie do grup Facebookowych poświęconych UX, jak np. Product&UX Design PL, Design (UI/UX) czy Ladies That UX. Znajdziemy na nich mnóstwo materiałów dotyczących pracy w zawodzie, ale również informacje o meetupach, webinarach, konferencjach i ciekawych szkoleniach z zakresu UX. To również możliwość poznania nowych osób zaznajomionych z branżą i szansa na wymianę doświadczeń.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje