piątek, 16 lipca 2021 10:06

Jak skutecznie i szybko nauczyć się angielskiego?

Autor Artykuł zewnętrzny
Jak skutecznie i szybko nauczyć się angielskiego?

Gdzie powinienem zacząć uczyć się angielskiego?

Angielski to fajny język i pomimo tego, że jest szeroko rozpowszechniony, szybka nauka może niektórym wydawać się bardzo trudna. Pokażemy Ci, że tak nie jest – pozostań z nami i czytaj dalej.
Gdzie, kiedy i jak - to pytania, które musisz sobie zadać, rozpoczynając swoją przygodę z nauką języka.

Wyznacz sobie jasne cele

Wiedz, w jakim celu się uczysz. Jeśli chcesz wyjechać do pracy za granicę, skup się na słownictwie i zwrotach, które pochodzą z Twojej niszy. Jeśli wyjeżdżasz jako turysta, turystyka i podróże będą twoim tematem przewodnim w nauce języka.

Zrób plan

Kluczową częścią udanej nauki języka angielskiego jest dobre rozplanowanie swojej ścieżki. Czas trwania studiów będzie się różnić w zależności od Twojego zaangażowania, motywacji i oczywiście czasu spędzonego na nauce. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Zacznij powoli, ale ucz się regularnie z możliwie dużą częstotliwością. Nie chcesz jednak spędzać 30 godzin tygodniowo na nauce angielskiego, jeśli masz pracę zajmującą 40 godzin z twojego tygodnia.

Znajdź równowagę między czterema kluczowymi umiejętnościami – pisaniem, czytaniem, słuchanie i mówieniem

Większość uczniów stara się poprawić w języku angielskim przede wszystkim swoje umiejętności komunikacyjne. Jeśli jest to jeden z twoich celów, ważne jest, abyś nie zapomniał o wadze wszystkich czterech czynników. Najlepszym sposobem na naukę języka angielskiego jest znalezienie równowagi między wszystkimi czterema podstawowymi umiejętnościami do władania każdym językiem – słuchaniem, mówieniem, czytaniem i pisaniem.

Jak szybko nauczyć się angielskiego

Teraz, gdy już wiesz, od czego zacząć, oto kilka naszych najlepszych wskazówek, jak szybko nauczyć się angielskiego:

Korzystaj z oprogramowania do nauki języków

Od lat oprogramowania do nauki języków pomagają uczniom w nauce języka angielskiego. Dostępne są również inne technologie, które mają na celu pomóc użytkownikom w poprawie lub utrwaleniu znajomości języka angielskiego. Możesz wybierać spośród różnych technologii w zależności od tego, jaki jest Twój preferowany sposób nauki.

Przykładowe platformy edukacyjne do nauczania i uczenia się różnych języków online to LiveXP, Preply, Italki. Uczniowie i korepetytorzy korzystając z tych platform mają możliwość wybierania i oferowania prywatnych lekcji, mogą nagrywać kursy na żywo i oglądać je w trybie live.

Czytaj każdy fragment tekstu

Gazety, blogi, pudełka na płatki zbożowe, instrukcje, strony internetowe, e-maile, Twój kanał w mediach społecznościowych – wszystko. Jaki jest tego powód? Te treści będą źródłem ekscytujących nowych słów, a także tych, które być może już znasz. Poznawanie języka w różnych kontekstach treści daje Ci możliwość szybszych postępów w nauce.

Ćwicz wymowę

Mów do siebie

Rozmawiaj o wszystkim i o niczym. Możesz rozpocząć od prób w zaciszu swojego domu. Jeśli na początku nie czujesz się komfortowo, spróbuj czytać na głos, aż Twoja wymowa będzie dobrze brzmiała dla Twoich uszu.

Nagrywaj swój głos

Dla niektórych osób może to być bardzo niekomfortowe, ale pomaga to wychwycić swoje słabe punkty wymowy. Możesz nagrać się i odsłuchać nagranie kilka dni później. Jakie błędy swojej wymowy słyszysz?

Ćwicz pisanie

Prowadź dziennik lub pamiętnik

Swobodne pisanie może dać wiele korzyści. Zobaczysz, że pisanie jest przyjemne i pomaga dobrze się bawić przy nauce języka angielskiego.

Pisz e-maile w języku angielskim

Utrzymuj kontakt ze swoimi profesorami i innymi studentami w swojej grupie językowej. Będzie to dla Ciebie naprawdę korzystne w przyszłości, szczególnie w środowiskach formalnych/związanych z pracą.

Spróbuj tłumaczyć i przepisywać artykuły z wiadomościami lokalnymi na język angielski

Przepisywanie tekstu na obcy język jest kolejnym genialnym ćwiczeniem, które możesz wykonywać codziennie. Pamiętaj, że największe korzyści płyną z czynności, które wykonujesz regularnie.

Śledź podcasty lub kanały YouTube (w języku angielskim)

Lubisz się pośmiać? Interesuje Cię polityka? Nauka? Chcesz gotować? A może jesteś zapalonym entuzjastą samochodów? Z łatwością znajdziesz anglojęzyczny podcast lub kanał YouTube na każdy możliwy temat. Zapisz się do kilku i słuchaj ich lub oglądaj podczas dojazdów do szkoły lub pracy.

Różnorodność akcentów może być na początku trudna, ale nie poddawaj się, a wkrótce będziesz w stanie w pełni rozumieć to, co słyszysz (wraz z nauką wielu nowych słów od native speakera!).

Wnioski

Nie można zaprzeczyć, że nie ma lepszego sposobu na naukę języka angielskiego niż spędzanie czasu lub mieszkanie w kraju anglojęzycznym. Jesteśmy jednak całkowicie pewni, że rzeczy wymienione w tym przewodniku będą bardzo pomocne.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje