piątek, 15 listopada 2019 12:51

Jak stracić BMW w 10 sekund? Zobacz!

Autor Marzena Gitler
Jak stracić BMW w 10 sekund? Zobacz!

Do dramatycznych scen doszło we wtorek w nocy w podtarnowskich Janowicach (gm. Pleśna). BWM wypadło z drogi, przekoziołkowało, ścięło słup energetyczny i połamało drzewa. Kierowca nie dość, że był pijany, to nie miał też prawa jazdy. Czy wyszedł z tego żywy?

We wtorek w nocy, pogotowie ratunkowe straż pożarna oraz tarnowscy policjanci zostali skierowani do groźnie wyglądającego wypadku w Janowicach. Na miejscu służby ratunkowe zastały kompletnie zniszczone BMW stojące poza drogą, złamany słup energetyczny oraz połamane drzewa. Zespół pogotowia ratunkowego rozpoczął udzielanie poszkodowanemu pierwszej pomocy, który jak się jednak okazało miał jedynie ogólne potłuczenia.

Kierowcą BMW był 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który powiedział policjantom, że po wypiciu kilku kieliszków postanowił pojeździć sobie po okolicy. Jego brawura zakończyła się w Janowicach, a kontrola trzeźwości wskazała na ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejne ustalenia policjantów potwierdziły dodatkowo brak uprawnień do prowadzenia samochodów.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Warto dodać, że we wtorek podczas policyjnej akcji „trzeźwy poranek” tarnowscy policjanci skontrolowali w ciągu pięciu porannych godzin 1600 kierowców, wśród których 3 prowadziło swoje samochody w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu.

inf. i foto: KPP w Tarnowie

Zobacz galerię!

Tarnów - najnowsze informacje