czwartek, 8 kwietnia 2021 10:29

Jak trwoga to do... Błaszczykowskiego. Kapitan kolejny raz wsparł finansowo Wisłę

Autor Norbert Kwiatkowski
Jak trwoga to do... Błaszczykowskiego. Kapitan kolejny raz wsparł finansowo Wisłę

Pandemia negatywnie wpłynęła na sytuację finansową Wisły Kraków. W 2020 roku klub z Reymonta zanotował 3 mln 356 tys. zł straty netto. Z pomocą przyszły pieniądze z  tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju oraz pożyczka od Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskiego.

W oficjalnych mediach krakowskiego klubu pojawił się komunikat: "istotna poprawa wyników oraz wskaźników finansowych w trakcie 2019 roku oraz dalsze planowane działania naprawcze Zarządu Spółki na 2020 rok zostały w istotnym stopniu zatrzymane w skutek nadzwyczajnych okoliczności związanych z pandemią wirusa SARS-CoV-2, w tym wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego."

Jest to o tyle trudna sytuacja, ponieważ zysk netto Wisły Kraków w 2019 roku
wyniósł 6,2 mln zł i wydawało się, że klub wychodzi na prostą. Niestety, brak przychodów z powodu nieobecności kibiców na stadionie dał o sobie znać.

Hasło "Wisła nigdy nie zginie" jest jak najbardziej aktualne. W lutym 2021 roku spółka skorzystała z subwencji finansowej w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” na kwotę 3,5 mln zł. Miesiąc później trójka większościowych właścicieli - Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski - pożyczyła klubowi 3 mln zł.

Warto przypomnieć, że to samo "trio" wsparło już raz finansowo klub, gdy ten ponad dwa lata temu znajdował się na skraju bankructwa.

Źródło: Wisła Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje