wtorek, 19 lipca 2022 13:46

Jak wybrać urządzenia AGD do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać urządzenia AGD do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Szeroka oferta sklepów ze sprzętem AGD powinna teoretycznie ułatwić wybór konkretnych produktów. Jest ich bowiem tak dużo, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Problem w tym, że nie zawsze wiadomo, na czym należy się skupić i na jakiej podstawie porównać ze sobą poszczególne urządzenia. Poniżej znajdziesz wskazówki, dzięki którym wszystko stanie się znacznie łatwiejsze.

Kupujesz sprzęt AGD do kuchni? O tym musisz pamiętać

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez urządzeń, które znacząco ułatwiają realizację codziennych czynności. Mowa tutaj w głównej mierze o gotowaniu, ale również o parzeniu kawy czy też przechowywaniu żywności. Na wstępie dobra rada – nie wybieraj niczego „w ciemno”. To najgorszy sposób na robienie zakupów. Dość łatwo można bowiem popełnić błąd, przez który wydane pieniądze szybko okażą się stracone. Nad czym więc warto się zastanowić, by nie popełnić tego typu błędów?

  • Rodzaj potrzebnych urządzeń – w kuchniach muszą znaleźć się lodówki, a także kuchenki lub płyty grzewcze. To produkty niezbędne. Bardzo ważny jest też piekarnik i czajnik. W kategorii sprzętów „opcjonalnych” znajdą się natomiast ekspresy do kawy, blendery, roboty kuchenne czy tostery. Przygotowanie kompletnej listy rzeczy, których potrzebujesz, to pierwsza czynność, jaką warto się zająć.
  • Posiadany budżet – zastanów się nad tym, ile jesteś w stanie wydać na każdy produkt dostępny na liście. W ten sposób określisz, na co możesz sobie pozwolić. Taktyka usilnego szukania oszczędności rzadko jest skuteczna. Z prostego powodu – modele najtańsze często są wykonywane z materiałów niskiej jakości, co oczywiście przekłada się na ich zwiększoną awaryjność.
  • Indywidualne potrzeby – ze względu na fakt, iż każda kategoria urządzeń AGD wyróżnia się sporym stopniem zróżnicowania, jeszcze zanim zajmiesz się porównywaniem dostępnych w sklepach produktów, koniecznie musisz wiedzieć, czego tak naprawdę chcesz. Znacząco ułatwi Ci to wybór konkretnych modeli.

Jak wybrać dobrą lodówkę do kuchni?

Skoro wstępne informacje mamy już za sobą, możemy przejść do zakupu konkretnych sprzętów. Jednym z tych najważniejszych będzie, rzecz jasna, lodówka. Na samym początku warto określić, czy powinien być to urządzenie do zabudowy czy też wolnostojące. W pierwszym przypadku możesz liczyć na łatwe „schowanie” produktu w konstrukcji zabudowy, co umożliwi dopasowanie aranżacji wnętrza. W drugim natomiast zyskujesz wolność montażu i przemieszczania lodówki.

Nie jest to oczywiście jedyny podział, na który trzeba zwrócić uwagę. Producenci dostarczają na rynek bowiem modele jednodrzwiowe i dwudrzwiowe, pozbawione zamrażalnika lub zawierające go u dołu bądź u góry. Do tego dochodzą lodówki typu Side by Side oraz French Door, kierowane do dużych rodzin i właścicieli sporych kuchni.

Nie bez znaczenia są też poszczególne parametry techniczne. W pierwszej kolejności sprawdź pojemność oferowanych lodówek, a następnie zwróć uwagę na klasę energetyczną (wskazuje ona poziom zużycia energii elektrycznej) i na wymiary. Do tego dochodzą przydatne systemy oraz technologie, takie jak chociażby No Frost, wymuszony obieg powietrza, sterowanie zdalne czy tryby inteligentne i łatwa regulacja najważniejszych ustawień.

Pomocne w wyborze będą też rankingi popularności. Zwłaszcza te skupiające się na producentach. Na czołowych pozycjach w tego typu zestawieniach często znajdują się lodówki Samsung. Jeśli szukasz tego typu sprzętów, porównaj oferty różnych sklepów na stronie: https://www.skapiec.pl/cat/308/1.10.

Jak wybrać ekspres do kawy oraz inne urządzenia AGD?

Przechodzimy dalej, by zająć się kolejnymi produktami, których nie może zabraknąć w wielu kuchniach. Na takiej liście z pewnością znajdzie się ekspres do kawy. Dzięki niemu proces przyrządzania czarnego napoju zostaje znacząco uproszczony. Czasem wystarczy jeden przycisk, by w filiżance znalazło się espresso czy też latte.

Co ważne, ekspresy do kawy występują na rynku w wielu bardzo zróżnicowanych odmianach, które na pewno warto dokładniej przeanalizować. Oczywiście pod kątem sposobu i komfortu obsługi, a także ważnych parametrów technicznych. Jeśli zależy Ci na maksymalnej prostocie obsługi, celuj w ekspresy automatyczne.

Dlaczego? Ponieważ wyposażane są one w automatyczne młynki i wiele wbudowanych trybów. Ze względu na łatwość i komfort obsługi chwalone są ponadto ekspresy kapsułkowe i najbardziej rozbudowane modele kolbowe. Jeśli zaś chodzi o kawiarki i ekspresy przelewowe, po stronie ich największych zalet trzeba zapisać atrakcyjne ceny.

Oczywiście ekspresy nie są jedynymi urządzeniami, na które warto zwrócić uwagę. Nie zapominaj też o mikrofalówkach służących do podgrzewania żywności. W ich przypadku najważniejszym parametrem wydaje się moc całkowita. Klienci zwracają uwagę na klasę energetyczną oraz dostępne programy, które dostosowują między innymi generowaną temperaturę.

Na liście zakupowej wielu osób znajdują się też roboty kuchenne (w ich przypadku ważne jest to, jakie dokładnie funkcje obsługują), opiekacze i tostery, jak również blendery kielichowe. Przy nich warto zatrzymać się na dłużej.

Głównie dlatego, że pozwalają na przygotowanie wielu rzeczy – od zup i kremów, po farsze, a także koktajle. Oczywiście wiele zależy od tego, na jaki dokładnie model się zdecydujesz. Czy będzie to dedykowany blender do smoothie czy może uniwersalne, duże urządzenie. W obu przypadkach ogromne znaczenie ma generowana moc. Sprawdź ponadto, z czego wykonane zostały ostrza i do jakich dokładnie funkcji masz dostęp. Przydatna będzie zwłaszcza łatwa regulacja mocy i obrotów oraz tryby do konkretnych produktów – warzyw, owoców etc.

Jak więc widać, blendery kielichowe bywają naprawdę mocno zróżnicowane. I to pod wieloma względami. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc analiza oraz porównanie ze sobą ofert różnych sklepów i producentów. Wszystko po to, aby na koniec podjąć dobrą decyzję zakupową. Znacząco ułatwi Ci to strona Skąpiec, na której znajdziesz blendery kielichowe z wielu miejsc: https://www.skapiec.pl/cat/352-blendery.html.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje